Google AI Duet – штучний інтелект в ролі віртуального піаніста
23 Лютого , 2017
Електросуперкар NIO EP9 встановив рекорд швидкості для безпілотників (відео)
2 Березня , 2017

SpaceX успішно приземлила ракету Falcon 9 після запуску вантажівки Dragon до МКС

Тачдаун.

19 лютого SpaceX здійснила черговий успішний запуск Falcon 9: ракета-носій вивела на навколоземну орбіту вантажний космічний корабель Dragon з 2,5 т корисним навантаженням. Це вже десята така місія, яку SpaceX виконала для NASA. В даний час вантажівка з продуктами забезпечення життєдіяльності екіпажу МКС, обладнанням для наукових досліджень і супербактерією успішно прямує до МКС.

Буквально відразу після того, як капсула Dragon відокремилася від другого ступеня ракети-носія Dragon, перша успішно повернулася і приземлилася на майданчик на мисі Канаверал. Це вже третє успішне приземлення ракети Falcon 9 на наземну майданчик і восьме (з 14 спроб повернення у загальному заліку (у п’яти інших випадках компанія садила ракету «на воду»).

Це був перший запуск SpaceX зі стартового майданчика LC-39A який належить NASA космічному центрі імені Кеннеді у Флориді. В минулому з неї здійснювалися запуски ракет «Сатурн-5», які використовувалися у програмі польотів на Місяць «Аполлон», а також космічних шатлів. Відзначимо, що спочатку для цієї місії постачання МКС планувалося використовувати пускову майданчик LC-40 бази ВПС США на мисі Канаверал, але вона була сильно пошкоджена після вибуху ракети Falcon 9, яка сталася 1 вересня минулого року в ході заправки другого ступеня.

Як ми вже повідомляли раніше, SpaceX орендувала у NASA майданчик LC-39A в 2014 році на 20 років в рамках ексклюзивної угоди. Загальна сума угоди склала близько $100 млн, хоча половина цієї суми пішла на модернізацію. SpaceX планує використовувати майданчик LC-39A для майбутніх запусків ракет-носіїв Falcon 9 і Falcon Heavy.

За словами Ілона Маска, основні модернізації пов’язані з наземними системами заправки палива. Майданчик LC-39A робилася під запуски космічних шатлів з використанням в якості палива рідкого водню і рідкого кисню. Ракета SpaceX Falcon 9 також використовує рідкий кисень як окиснювач, але в даному випадку потрібно охолодження до більш низьких температур, ніж у разі Space Shuttle. Крім того, Falcon 9 використовує спеціальний вид гасу, відомий як RP-1.

Капсула Dragon проведе на орбіті наступні дві доби, під час яких за допомогою маневрових реактивних двигунів наблизиться до МКС. Потім астронавти МКС за допомогою роботизованого маніпулятора захоплять Dragon в середу і через кілька годин приєднають його до модуля Harmony.

Тепер, коли SpaceX успішно дебютувала на стартовому комплексі 39A цілком імовірно, що в цьому році нас чекає більше місій з використанням ракет компанії. Раніше SpaceX в особі свого президента Гвінн Шотуелл пообіцяла запускати ракети кожні два-три тижні.

Відеозапис трансляції запуску ракети Falcon 9 повністю:

Що ж стосується повторного запуску однієї з благополучно повернутих ракети Falcon 9, який повинен був відбутися ще восени минулого року, він очікується вже у березні цього року в рамках запуску телекомунікаційного супутника для оператора SES. Не так давно SpaceX успішно випробувала збережену щабель Falcon 9 з першої посадки на морську платформу, яку планується використовувати для цієї місії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: