Дрон зі штучним інтелектом навчився обходитися без GPS
7 Березня , 2017
Створено гнучке волокно, що проводить імпульси до мозку і назад
7 Березня , 2017

Sony створила датчик для камер смартфонів, здатний знімати зі швидкістю 960 кадрів в секунду

Останнім часом камери, вбудовані в смартфони, мають часом настільки вражаючі характеристики, що дивуєшся: і як це ми раніше обходилися простенькою 0,3-мегапіксельною камерою в якому-небудь Siemens CX65? Але межі досконалості, як ми всі знаємо, немає, і нещодавно фахівці Sony Semiconductor Solutions Corporation представили CMOS-датчик нового типу, в який включені елементи цифрової обробки сигналів, а також динамічну пам’ять DRAM. Відмінною особливістю CMOS-датчика є те, що він дозволяє проводити відеозйомку зі швидкістю до 960 кадрів в секунду. При цьому мале навантаження на ЦП пристрою дає можливість використовувати його навіть в смартфонах.

Цікавим в першу чергу є пристрій нового сенсора. Якщо «звичайні» датчики мають два шари (на першому розташовані світлочутливі елементи, а на другому — мікросхеми, що виконують обробку і перетворення сигналів), то інженери компанії Sony додали третій шар. Він і складається з комірок динамічної пам’яті DRAM і додаткових цифрових логічних елементів. Завдяки додаванню цих частин і роздільної здатності у 19,3 мегапікселя, датчик має можливість проводити зйомку відео з роздільною здатністю 1920 х 1080 зі швидкістю 960 кадрів в секунду. Розмір пристрою становить 1 на 2,3 дюйма. На його поверхні міститься 21,2 мільйона пікселів розміром 1,22 мікрометра. Одержуване зображення може мати співвідношення сторін 4:3 і 16:9 і роздільну здатність від 1,71 до вже згаданих 19,3 мегапікселя.

Тришарова структура CMOS-датчика

Крім того, камера підтримує всі найсучасніші стандарти зв’язку та інтерфейси, а до складу цифрової схеми входить аналого-цифровий перетворювач, субпроцессор, процесор і схеми інтерфейсу сполучення датчика з зовнішніми пристроями. При цьому без наявності в датчику додаткової динамічної пам’яті швидкість його роботи обмежується лише швидкістю роботи інтерфейсу передачі даних.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: