Нова технологія виявить “шпигунські” модифікації в електронних схемах за хвилини
13 Жовтня , 2018
Японці продемонстрували робота-будівельника
13 Жовтня , 2018

Смарт-окуляри майбутнього спроектують зображення прямо в око власника

Переносна електроніка повинна бути настільки ж компактною і зручною, як предмети для повсякденного життя, а не пародією на громіздкі вироби в стилі стімпанка. При розробці нової концепції смарт-окулярів дослідники з французької організації CEA встановили для себе жорстке обмеження: гаджет повинен вписатися в габарити звичайних сонцезахисних окулярів. Значить, ніяких дисплеїв і камер, зображення доведеться передавати відразу в око користувача.

Розроблена французькими вченими технологія комбінує голографічну оптику і напівпровідникові сітки. У таких смарт-окулярах скло виступає в якості проектора, який посилає фотони в око невеликими пучками. Один пучок – один піксель, решітка всередині скла служить для моделювання екрану з роздільною здатністю 300х300 точок, картинка з якого попіксельно передається в око. Людина бачить набір точок, що мозок інтерпретує в зрозумілі символи, букви і цифри.

Очки будущего

Прототип окулярів може передавати тільки статичне зображення, про роботу з відео мова поки не йде. Немає і можливості створити кольорову картинку, це поки занадто складно. І навіть заявлена роздільна здатність – не більше ніж експериментальне припущення, тому що в голографічній оптиці не потрібно дотримуватися правил для плоских дисплеїв. Наприклад, можна запросто змістити зображення вправо або вліво без використання проміжних даних, якщо у користувача є таке порушення зору.

Ця технологія взагалі може відкрити новий напрямок корекції проблем із зором, коли замість медичного лікування здійснюється персоналізація смарт-окулярів і людина отримує можливість бачити нормально. Це не зцілить її і навіть зробить ще більше залежним від аксесуара, однак такий підхід в перспективі дешевший і безпечніший операції на очах. Але, нагадаємо, що мова поки йде більше про теоретичні розробки і концепцію, тому далеко вперед французи поки не заглядають.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: