HTT розпочала складання першої пасажирської кабіни Hyperloop (відео)
27 Березня , 2017
Ford запатентував подушку безпеки на стелі
27 Березня , 2017

Сільськогосподарські роботи візьмуть на себе завдання по спостереженню за процесом росту рослин

Спостереження за фенотипом, за фізичними характеристиками зростаючих рослин, є основним методом визначення “стану здоров’я” та прогнозування врожайності сільськогосподарських культур. Однак, все це є одноманітною стомлюючою і забираючою багато часу роботою, особливо за умови спостережень за великими площами сільськогосподарських угідь. Ця робота сама проситься для того, щоб покласти її на плечі робота або інші автоматизованої системи, і група дослідників з університету Іллінойсу, очолювана професором Стівеном П. Лонгом (Stephen P. Long), нещодавно закінчила розробку і виготовлення першого зразка робота, призначеного для огляду та досліджень зростаючих рослин.
Створений дослідниками робот здатний працювати в напівавтоматичному режимі, орієнтуючись на місцевості за допомогою системи GPS. Неподалік знаходиться людина, яка направляє його так, щоби всюдихідні гусениці завдавали мінімальну шкоду рослинам.
Робот обладнаний масою всіляких датчиків, включаючи високоякісні багатоспектральні і теплові камери, імпульсні лазерні сканери і т. п. Всі ці датчики дозволяють збирати дані про фенотипи рослини, включаючи дані про діаметрі стовбура, висоту і площі листя. А дані про температуру, вологість ґрунту і повітря, збираються за допомогою портативної метеостанції.
Всі зібрані роботом дані зберігаються в пам’яті бортового комп’ютера і передаються на ноутбук людини, яка керує цим роботом. За допомогою цих даних, можна створити повноцінну тривимірну модель конкретної рослини, побудувати прогнозуючі моделі її подальшого зростання, зростання її біомаси і очікувану врожайність.
На даний момент, новий робот пройшов випробування на полях, засаджених звичайним сорго, культурою, що використовується для виробництва біопалива. Результати цих випробувань вказують на те, що робот зможе добре працювати і з іншими культурами, включаючи основні зернові культури.
В даний час дослідники працюють над новим варіантом робота, який буде більш “худим”, ніж перший прототип, і який зможе, за рахунок цього, більш легко пересуватись між рядками рослин. Дослідники прогнозують, що кінцевий варіант робота з’явиться до 2021 року, а його вартість не буде перевищувати 5 тисяч доларів.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: