Дрон з двома гвинтами, який літає майже вдвічі довше звичайного квадрокоптера
19 Липня , 2019
Що таке глобальний супутниковий інтернет і для чого він?
19 Липня , 2019

Штучний інтелект вперше в історії створив вакцину від грипу

Чим краще розвиваються системи на основі штучного інтелекту, тим менше залишається сумнівів в тому, що рано чи пізно ШІ буде виконувати велику частину роботи замість людей. Він вже цілком успішно діагностує захворювання, а лікарі цілком серйозно обговорюють можливість наділення роботизованих хірургів певним ступенем автономності при виконанні операцій. Ну а нещодавно штучний розум підкорив ще одну вершину: вперше в історії сучасної медицини він розробив вакцину від грипу. Але наскільки вона хороша?

Справедливості заради варто зазначити, що комп’ютерні програми використовувалися при розробці ліків і раніше. Але їх застосування обмежувалося лише обробкою невеликої частини інформації та прогнозуванням результатів роботи лікарських засобів. У новому дослідженні команда вчених з Університету Фліндерса (Австралія) зробила величезний крок вперед.

Програма ШІ по розробці вакцини отримала назву SAM (Search Algorithm for Ligands або алгоритм для пошуку лігандів). Ліганди — це хімічні сполуки, які при взаємодії з певними молекулами набувають різні біохімічні, фізіологічні або фармакологічні ефекти. Іншими словами, ліганди — це основний елемент у створенні ліків. Саме завдяки лігандам ліки надають лікувальну дію.

«Ми повинні були навчити ШІ шукати набори сполук, які активують імунну систему людини, а також з’ясовувати, які з них працюють, а які — ні. Навчання штучного інтелекту полягало в тому, щоб зрозуміти, чим відрізняється препарат, який працює, від того, що не працює”, — сказав провідний автор дослідження, професор Університету Фліндерса Микола Петровський.

Потім вчені розробили ще одну програму під назвою «синтетичний хімік», яка генерувала трильйони різних хімічних сполук, що «згодовувалися» SAM. Він в свою чергу вже проводив відбір препаратів, які могли б вступити у взаємодію з імунною системою людини і виступити в якості вакцини від грипу. Після цього етапу вченим залишалося лише синтезувати кращий на думку ШІ препарат в лабораторії та перевірити його ефективність.

Після того, як вакцина була створена, її випробували в лабораторних умовах. Спочатку було проведено ряд випробувань на культурі людських клітин, а потім і на лабораторних тваринах. Результат перевершив всі очікування.

«У ході експериментів на тваринах стало зрозуміло, що вакцина працює. І вона володіє більш високим ступенем захисту організму від грипу, значно перевершуючи всі існуючі вакцини, створені на сьогоднішній день. Тепер нам залишилося лише підтвердити результати на людях», — каже професор Петровський.

Варто відзначити, що досліди на добровольцях не за горами. Команда вчених отримала грант на проведення експериментів від Національного інституту алергії і інфекційних захворювань США. Зараз повним ходом йде підготовка до проведення повномасштабних 12-місячних випробувань нового препарату.

«Приємно бачити, що така перспективна вакцина, яку ми розробили, вже готова до тестів на людях і до виходу на світову арену», — підсумував пан Петровський.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: