Представлена система, яка регулює перехрестя без світлофорів
20 Липня , 2018
Вчені зі Стенфорда розробили революційну батарею на базі рідкого металу
23 Липня , 2018

Штучний інтелект створить більше робочих місць, ніж відніме

Аналіз новітніх тенденцій ринку зайнятості, проведений аудиторською компанією PricewaterhouseCoopers (PwC), вносить оптимістичний дисонанс у картини тотального витіснення людей роботами з їх робочих місць.

Искусственный интеллект уничтожит столько же рабочих мест, сколько и создаст

Протягом наступних двадцяти років, за прогнозами експертів PwC, тільки у Великобританії автоматизація дійсно знищить 7 млн нині існуючих робочих місць. Однак на зміну їм прийде 7,2 млн нових вакансій.

Як пише The Guardian, правильно сконструйовані і запрограмовані роботи можуть справлятися з багатьма завданнями краще за людей.

Про це свідчить зростання їх використання найбільшими компаніями, такими як Amazon, яка практично повністю автоматизувала функціонування своїх складських комплексів.

Найбільший збиток від ШІ відчують зайняті в сфері виробництва. До 2037 року PwC очікує скорочення персоналу заводів на 25%. Частка звільнень серед фінансових і страхових службовців досягне 7%, в оптовій і роздрібній торгівлі — 3%.

Однак існує безліч і з’явиться ще більше професій, які вимагають людської присутності.

Найбільший виграш від ШІ — збільшення зайнятості на 22% — прогнозується для охорони здоров’я і соціальних служб. За ними з приростом у 8% йдуть інформація і зв’язок, а також сфера освіти (6%).

«Четверта промислова революція буде сприяти тим, хто володіє хорошими цифровими навичками, а також здібностями до творчості і роботи в колективі, які машинам важко відтворити», — вважає Юен Кемерон, який очолює напрямок ШІ у британській PwC.

Немає сумнівів, що за два наступних десятиліття попит на професії суттєво зміниться і люди повинні вивчати нові спеціальності.

Майбутнє для декого виглядає похмурим, але обіцяє нові перспективи для багатьох інших.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. Gal Sergey сказав:

    Непонятно. С какого перепугу должно увеличиться количество рабочих мест? Обслуга роботов? Люди – рабы роботов? Так и это им не надо, если у них будет исскуственный интеллект.

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: