У рейтингу TOP-500 суперкомп’ютерів триває запеклий бій між Китаєм і США
14 Листопада , 2018
Універсальний робот для сільського господарства замінить більшість фермерських інструментів
15 Листопада , 2018

Штучний інтелект допоміг розробити для NASA космічного робота-павука

Інженери компанії Autodesk використали передові ШІ-інструменти, щоб у співдружності з Лабораторією реактивного руху переосмислити те, якими повинні бути космічні апарати майбутнього. Інноваційний дизайн посадкового модуля, що нагадує суміш павука з крабом, показали на останній конференції Autodesk в Лас-Вегасі. Це легка, ажурна конструкція, яка зможе сісти навіть на нестійку поверхню в складних кліматичних умовах інших світів.

Посадковий модуль повинен бути як можна легшим при збереженні міцності, але в NASA прямо заявили: нам не шкода титану та карбону, однак зниження ваги на 10 % нічого не дасть. Перед Autodesk поставили завдання вийти на показник мінус 20-30 % ваги, для чого розробники застосували технологію генеративного дизайну. З цією метою спеціальний ШІ генерував сотні версій одних і тих же деталей і вузлів, а інженери збирали з них віртуальні моделі і тестували при широкому спектрі параметрів, постійно коригуючи умови завдання для ШІ. Справжня творча робота!

Паралельно ШІ вирішував і завдання підбору матеріалів для окремих елементів, а також обирав найкращий спосіб їх обробки. Тому в посадкового модуля рама корпусу виконана з алюмінієвого сплаву, деталі опор виточені фрезою, а ось контейнер з зовнішніми приладами просто надрукований на 3D-принтері. Autodesk вдалося досягти зниження ваги конструкції до 80 кг, при цьому вона несе на собі 115 кг корисного вантажу. Порівняйте з типовою конструкцією старого марсіанського посадкового модуля, який сам по собі важить понад 350 кг.

Цікавий факт: хоч в Autodesk і використовували спеціалізований ШІ, та пропрацював він на повну потужність лише один місяць. А далі, майже півтора роки поспіль, концепт старанно доводили до ідеального стану вручну. Це і є головна риса генеративного дизайну у виконанні ШІ — він може в короткі терміни запропонувати безліч варіантів вирішення завдання, але потрібно дуже ретельно обирати з них найкращий, тому що поняття правильного шляху тут просто немає. Саме ця концепція може лягти в основу нової інженерної культури майбутнього.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: