Розроблений матеріал для 3D друку, який може самовідновлюватись
8 Лютого , 2019
Армія США розробила 40мм гранату для боротьби з дронами
10 Лютого , 2019

Шотландський стартап представив найбільший ракетний двигун, виготовлений методом 3D-друку

На ринку орбітальних запусків незабаром з’явиться новий гравець. До SpaceX або хоча б тієї ж Blue Origin йому ще далеко, але старт виявився досить жвавим. Приватний шотландський стартап Orbex представив найбільший в світі ракетний двигун, виготовлений переважно з використанням технології 3D-друку. Крім того, компанія показала другий ступінь своєї ракети-носія Prime Rocket, приурочивши цю подію відкриттю нової штаб-квартири і центру розробок в Шотландії.

Як стверджується, технологія 3D-друку дозволила усунути необхідність у зварних швах — слабкому місці двигунів, виготовлених традиційними способами.

Новий реактивний двигун працює на базі екологічно чистого і поновлюваного палива – біопропані. У перспективі це дозволить зменшити викиди вуглецю в атмосферу при запусках до 90 відсотків у порівнянні з традиційним ракетним паливом.

Особливістю другого ступеня нової ракети-носія Prime Rocket є те, що його корпус виконаний з алюмінієвого сплаву і вуглецевого волокна, що робить ракету на 30 відсотків легшою будь-якого іншого носія тієї ж категорії. При висоті 17 метрів і діаметрі 1,3 метра Prime Rocket відноситься до легкого класу ракет-носіїв і здатна вивести до декількох сотень кілограмів вантажу в залежності від висоти орбіти.

Виведення компактних супутників на геліосинхронну і полярну орбіти – це той напрямок і ніша на ринку космічних запусків, яку компанія Orbex хоче зайняти протягом найближчих кількох років. Перший запуск Prime Rocket має відбутися в 2021 році з космодрому в Шотландії. Orbex також підписала контракт зі швейцарською Astrocast SA на виведення 10 наносупутників для глобальної мережі IoT в 2023 році.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: