Samsung показала нові модульні мікросвітлодіодні телевізори
7 Січня , 2019
Ілон Маск показав концепт тестової ракети Starship і розповів про перший запуск Dragon Crew
7 Січня , 2019

ШІ створить в мільйони разів більше робочих місць, ніж знищить

За останні кілька років штучний інтелект розвинувся так швидко, що тепер не проходить і місяця без гідного висвітлення прориву в області ШІ. В різноманітних сферах, таких як переклад, медична діагностика та ігри, комп’ютери все частіше починають перевершувати людей. Також все частіше говорять про те, як ШІ вплине на зайнятість людей. Деякі побоюються, що по мірі розвитку штучного інтелекту людям буде залишатися все менше роботи, а отже зростатиме кількість безробітних, які економічно не зможуть конкурувати з машинами.

Ця заклопотаність, хоч і зрозуміла, нічим не обґрунтована. Більш того, штучний інтелект буде найбільшим двигуном роботи, який будь-коли бачив світ.

З одного боку, можна виправдати тих, хто пророкує масову втрату робочих місць через штучний інтелект. Дуже легко уявити, що вже існуючі робочі місця зміняться під тиском нової технології, і дуже складно уявити, які нові робочі місця ця нова технологія забезпечить нам.

Але якщо задуматися, радикальні технологічні досягнення — аж ніяк не нове явище. Технології розвивалися без зупину протягом 250 років, і в США рівень безробіття залишався на рівні від 5 до 10% майже весь час, навіть коли з’явилися радикальні нові технології, такі як парова енергія і електрика.

Проте навіщо озиратися на парову енергію або електрику. Досить поглянути на Інтернет. Повернемося на 25 років тому, в 1993 рік. Веб-браузер Mosaic щойно вийшов, а фразі «серфити інет» було лише пару місяців.

Якби хтось запитав вас, яким буде результат об’єднання декількох мільярдів комп’ютерів в гігантську мережу з загальними протоколами, ви могли б уявити, що вам доведеться відправляти по електронній пошті менше листів, а мережа примусить читати менше газет. Можливо, можна буде здійснювати покупки в Інтернеті. Якщо б ви були особливо далекоглядні, ви б навіть могли припустити, що ця технологія негативно вплине на працю турагентів і біржових маклерів. Легко було б припустити, що інтернет зруйнує робочі місця.

Але сьогодні ми знаємо, що сталося насправді. Звичайно, все змінилося. Але зміни були несподіваними. З’явилися тисячі нових компаній вартістю в трильйони доларів. Ми вдосконалили практично все на планеті, чого торкнулася ця технологія. З’явилися десятки нових кар’єр, від веб-дизайнерів до фахівців з даними і онлайн-маркетологів. Витрати на відкриття бізнесу зі світовим охопленням різко впали, а вартість спілкування з клієнтами та потенційними клієнтами знизилася майже до нуля. Величезні сховища інформації стали широко доступними і використовуються підприємцями по всьому світу.

Однак, так, ми пишемо менше листів і купуємо менше газет.

І ось з’являється нова, ще більш руйнівна у всіх сенсах технологія: штучний інтелект. І знову ми чуємо стару пісню: «Вона забере робочі місця».

Давайте подивимося на звичайний банкомат. Якщо б вам довелося обирати технологію, яка виглядала б так, немов збиралася замінити на робочих місцях людей, банкомат би цілком підійшов. Проте, банківських службовців сьогодні набагато більше, ніж банкоматів. Як так? Та все просто: банкомати знизили вартість відкриття банківських відділень, банки відкрили більше відділень, запросивши більше людей.

Аналогічним чином, ШІ створить мільйони робочих місць, які набагато перевершать наші уявлення. Наприклад, ШІ стане експертом у сфері мовного перекладу — і разом з цим зросте попит на людей-перекладачів. Чому? Якщо вартість звичайного перекладу впаде майже до нуля, впаде і вартість ведення бізнесу з тими, хто говорить на інших мовах. Таким чином, ми будемо розширювати бізнес за кордоном, створюючи більше роботи для людей-перекладачів. ШІ може робити просту роботу, але для нюансів в роботі потрібні люди.

Більш того, поява і поширення ШІ обіцяє швидше, ніж в середньому, зростання кількості робочих місць в багатьох професіях, які, здавалося б, міг замінити ШІ: бухгалтерів, судмедекспертів, геологів, технічних перекладачів, веб-розробників, медсестер та інших представників клієнтів. Ці сфери будуть наймати нових людей не всупереч ШІ, а завдяки йому.

Але, як і у випадку з інтернетом, реальні робочі місця з’являться там, куди наша уява ще не дійшла.

Електрика змінила світ, як і механічна сила, як і конвеєр. Ніхто сьогодні не може з точністю сказати, що нам було б краще без цих технологій. Всі вони покращили наше життя, створили робочі місця, підвищили заробітну плату. Штучний інтелект це дещо більше, ніж електрика, ніж механізація і все, що було до нього.

Саме так влаштована вільна економіка і ось тому в нас ніколи не закінчуються робочі місця внаслідок автоматизації. У світі завжди буде стільки ж робочих місць, скільки і покупців, і продавців.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: