Складаний модульний будинок від TEN FOLD легко транспортується, розкладається і може бути повністю автономним (відео)
5 Серпня , 2017
Технологія Computational Zoom дозволить змінювати композицію фото навіть після зйомки
5 Серпня , 2017

ШІ почав самостійно вивчати англійську мову по відеоігорах

Цікавим підходом до навчання вирішили скористатись розробники з DeepMind і Університету Карнегі — Меллон. Вчити ШІ мовам досить трудоємко, тому вчені вирішили, що буде краще, якщо штучний інтелект буде навчатись базовим принципам використання мови самостійно — для цього дослідники помістили дві нейронні мережі в аркадну гру і змусили їх рубитись до посиніння, зіставляючи окремі об’єкти з різними характеристиками до тих пір, поки вони не почнуть розуміти мову.

Так, програми, намагаючись домогтись потрібного результату мільйонами різних способів, навчились асоціювати певні слова з об’єктами і їх характеристиками і почали оперувати різними поняттями, такими як «більше» або «менше», і стали розрізняти схожі зовні предмети з ігрового оточення. Так, штучний інтелект зміг застосувати отримані знання в незнайомих ситуаціях, зустрівши в грі колони та інші предмети одного кольору, але, згідно із завданням, йшов саме до колон, хоча і не бачив їх раніше.

«Кінцева мета полягає в тому, щоб допомогти ШІ перенести отримані в грі знання на інші сфери його діяльності», — говорить Девендра Чаплот, магістр університету Карнегі — Меллон, яка представила доповідь про виконану командою роботу.

Відеоігри використовуються розробниками з DeepMind і для інших цілей. За допомогою гри Sokoban, наприклад, ШІ вчать уяві перед тим, як зробити черговий хід, програма сама прораховує «в голові» можливі варіанти і робить правильний вибір.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: