Штучний інтелект вперше в історії створив вакцину від грипу
19 Липня , 2019
Всередині нового саркофагу Чорнобильської АЕС
20 Липня , 2019

Що таке глобальний супутниковий інтернет і для чого він?

У травні цього року ракета, запущена SpaceX, компанією, заснованою Ілоном Маском, вивела на орбіту  великий обсяг корисного вантажу. Було серед нього і 60 супутників, які ляжуть в основу глобальної інтернет-мережі Starlink. У найближчі роки SpaceX планує запустити майже 12 000 супутників для надання послуг з доступу до широкосмугового інтернету по всій планеті. Але що буде, коли ця програма запрацює в повну силу?

Згідно недавнього звіту ООН, на кінець 2018 року 49,2% населення нашої планети все ще не має широкосмугового доступу до всесвітньої павутини. При цьому якщо в Європі без проблем користується інтернетом 80% населення, то в країнах Африки ця цифра куди скромніша — всього 22%.

Відбувається це через те, що прокладання оптоволоконного кабелю в бідних регіонах нашої планети економічно не вигідне, а покриття цих зон швидким мобільним інтернетом вимагає наявності критичної маси платоспроможних клієнтів, яких, нажаль, в цих регіонах немає.

В даний час ряд компаній розробляє і впроваджує технології, які, швидше за все, і створять революцію в наданні широкосмугового доступу. Питання лише в тому, хто буде першим.

Крім SpaceX, Amazon оголосила про плани запустити більше 3000 супутників. OneWeb за підтримки SoftBank і Річарда Бренсона, також почала підготовку та розгортання мережі з більше ніж 600 супутників. Нові супутники обіцяють бути швидшими, меншими і потужнішими, ніж попередні моделі, пропонуючи затримку в 25-35 мілісекунд. А це вже можна порівняти з деякими кабельними DSL-системами.

Інший підхід пропонує Google. Пошуковий гігант експериментує з повітряними кулями, які працюють, як свого роду літаючі вежі стільникового зв’язку. А Facebook разом з Airbus досліджує можливість роздавати інтернет за допомогою безпілотних літальних апаратів.

Компанія Ілона Маска вже значно випереджає конкурентів і до кінця 2020 року планує вивести на орбіту до 800 супутників. Конкуренти ж поки далекі від цих цифр. OneWeb прагне до розгортання мережі до 2021 року, а Amazon і зовсім не називає ніяких строків початку роботи. Хоча важко собі уявити, що компанія Джеффа Безоса упустить такий перспективний ринок.

Як же працює Starlink? За великим рахунком компанія Ілона Маска лише допрацьовує наявну технологію. Сьогодні у всьому світі є кілька провайдерів, що надають доступ в інтернет за допомогою супутникового зв’язку. Для цього використовується трансивер — пристрій для прийняття і передачі супутникового сигналу. Щось на зразок модему, але для роботи із супутниками. Так чому не можна використовувати існуючі супутники? Справа в тому, що вони розташовуються на висоті близько 36 тисяч кілометрів. І через це радіохвилям доводиться долати велику відстань, що призводить до виникнення затримок. До цього додаються перешкоди і в результаті швидкість з’єднання не особливо радує.

Starlink має виправити цю проблему. Супутники будуть знаходитися на висоті від 335 до 1325 кілометрів, що дозволить суттєво скоротити затримки. Крім того, планується розміщення наземних станцій, які будуть передавати інформацію на супутники, використовуючи радіохвилі. А самі супутники між собою вже будуть обмінюватися даними з використанням лазерів.

Аналітики пророкують, що в найближчі три-п’ять років велика частина планети буде мати доступ до надійного і швидкого широкосмугового зв’язку. За їх підрахунками, більше трьох мільярдів осіб отримають доступ до продуктів і сервісів, які раніше були для них недоступними. Це як освітні платформи, так і онлайн-магазини і соціальні мережі. Нова аудиторія цих сервісів посприяє зростанню всієї світової економіки.

Крім цього віддалені регіони отримають можливість спілкуватися, використовуючи якісний аудіо – та відеозв’язок, обмінюватися повідомленнями і отримувати інформацію. Можна буде спокійно спілкуватися за допомогою інтернету в районах, де раніше це було неможливо.

Не можна виключати і розвиток у сфері розважального контенту. Сервіси потокового відтворення фільмів, серіалів і музики отримають нову аудиторію. В результаті всі ці сервіси не просто отримають додаткове фінансування, але і зможуть пустити ці кошти на розвиток своїх платформ, від чого в кінцевому рахунку мають виграти всі, включаючи і нас з вами.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: