Контролер ThermoReal для VR вміє передавати температуру і біль
6 Липня , 2017
Вчені навчили робота-гуманоїда самостійно прасувати собі одяг
6 Липня , 2017

Середня ціна енергії сонця впаде на 27% до 2022 року

До 2022 року середня ціна на сонячну енергію впаде на 27%, або щорічно буде знижуватись на 4,4%. Це стосується не тільки США, але і всього світу, стверджує аналітик GTM Research Бен Галахер.

У першій половині 2017 року спад цін на сонячні елементи призвів до зниження вартості сонячних систем до $1 за ват. За прогнозами Галахера, ця тенденція збережеться і посилиться до 2022 року. Падіння цін відбудеться не тільки через сонячні панелі — дешевше коштуватимуть інвертори, і навіть роботи по установці і обслуговуванню. Коливання цін на запчастини від країни до країни стають все менше, говориться в доповіді.

Дослідження показало, що система тендерів Індії породила саму високу конкуренцію і, як наслідок, неймовірно низькі ціни на сонячному ринку — 65 центів за ват. Навіть в Китаї ціни на 15 центів вищі, ніж в Індії. Секрет простий — треба тільки максимально скоротити зарплату робітників та інженерів. На третьому місці — Мексика, на четвертному — Єгипет.

У настільки низької ціни є і негативна сторона: термін служби багатьох сонячних систем, які встановлюють сьогодні, виявляється занадто коротким. Багато з них збираються на швидку руку з неякісних деталей.

Найвищі ціни в Японії, $2,07 за ват, через сильні вітри, землетруси та ерозії ґрунту на схилах гір, які збільшують складність і вартість установки. У Великобританії найнижчі ціни в Західній Європі, в основному через широке розповсюдження однофазних інверторів. За нею йдуть США, Чилі і Німеччина.

Ситуація в США не така однозначна. Розділ 201 закону «Про торгівлю» дозволяє президенту Сполучених Штатів вводити обмеження на імпорт у формі мита і квот для захисту місцевих виробників. З цим проханням і звернулись компанії Suniva і SolarWorld, які перебували на межі збанкрутування через потік дешевих іноземних (здебільшого китайських) фотоелементів. Хоча результати цієї справи поки не відомі, GTM Research прогнозує підвищення цін на модулі у другій половині 2017 року.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: