Чому майбутнє сонячної енергії спрямоване в космос
6 Січня , 2019
ШІ створить в мільйони разів більше робочих місць, ніж знищить
7 Січня , 2019

Samsung показала нові модульні мікросвітлодіодні телевізори

На торішній виставці CES південнокорейська компанія Samsung показувала модульний 146-дюймовий телевізор з промовистою назвою The Wall, побудований на базі нової технології MicroLED, де в якості основи використовуються мініатюрні світлодіоди. Цього року компанія привезла дві нові моделі: одна розміром поменше, інша – побільше. Нова 75-дюймова модель вже більше схожа на споживчий товар, ну а для тих, кому 146 дюймів здалося замало, компанія підготувала монструозну 219-дюймову версію.

Технологія дисплеїв на базі мініатюрних світлодіодів працює за тим же принципом, що і табло, встановлені, наприклад, на стадіонах, де роль кожного пікселя грають крихітні червоні, зелені і сині світловипромінюючі діоди, що спалахують окремо. Так як розміри цих світлодіодів складають лише кілька мікрометрів, то на одному дисплеї їх можна вмістити величезну кількість, що в свою чергу дозволяє підвищити роздільну здатність, яскравість, контрастність і колірне охоплення зображення, принаймні зі слів маркетологів південнокорейського гіганта. І ще, не слід плутати технологію MicroLED зі звичайними LED-телевізорами. В останніх світлодіодне підсвічування використовується лише для підсвічування екрану.

До теперішнього моменту в арсеналі компанії була лише одна 146-дюймова версія MicroLED-телевізора, яка і без того здавалася занадто великою для більшості житлових кімнат. Проте, за рік Samsung змогла технічно вдосконалити технологію, зменшивши світлодіоди в розмірах і щільніше їх скомпонувати, що і дозволило випустити компактну 75-дюймову версію з 4K-роздільною здатністю. Для звичайного споживача такий розміру телевізора все одно здасться великим, але принаймні такий екран не буде виглядати так, як ніби ви його вкрали зі стадіону.

Для тих же, хто віддає перевагу максималізму, компанія підготувала гігантську 219-дюймову версію, що робить її одним з найбільших телевізорів на ринку. У цьому плані новинка від Samsung поступається першістю хіба що монструозному C Seed – найдорожчому в світі телевізору (вартість 549 000 доларів) з діагоналлю екрана 262 дюйма. Втім, сама Samsung позиціонує новинку не як споживчий товар, а скоріше, як дисплей, який можна використовувати для реклами в громадських місцях або в бізнес середовищі.

Незважаючи на те, що основним споживчим фактором є звичайно ж розмір телевізорів, більш цікавою є інша особливість цих гігантів – їх модульність. Обидві моделі можна скласти як заманеться з квадратних блоків при мінімально помітних розривах на стиках (при віддаленні від екранів розриви взагалі не видно). Кожен блок кріпиться до іншого за допомогою металевих фіксаторів. В результаті при бажанні можна скласти екрани із співвідношенням сторін 4:3, 16:9 або ж 21:9, і навіть 32:9.

Про ціну новинки Samsung, на жаль, поки нічого не говорить. Але враховуючи особливості даних телевізорів (модульність, 4K-роздільна здатність, нова технологія MicroLED, розміри), не здивуємося, якщо вартість цих монстрів цілком може перевалити за пару сотень тисяч зелених.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: