Нейромережа NVIDIA може повернути відсутні деталі на фото
28 Квітня , 2018
ClearMotion інвестує $100 млн. у відродження проактивної підвіски Bose
28 Квітня , 2018

Розроблений прозорий і безшумний роботизований вугор

Американські вчені розробили прозорого і безшумного роботизованого вугра, який, як планується, допоможе у вивченні морського життя.

Хоча раніше вже розроблялися роботизовані риби для непомітного вивчення морського життя, вчені частіше використовують апарату на дистанційному керуванні з голосно працюючими гвинтами, які відлякують підводних мешканців, пише New Atlas. Проте, все може змінитись завдяки розробці абсолютно безшумного, прозорого, м’якого робота-вугра. Моделлю для створення пристрою, як наголошується, стали лептоцефали — це особлива стадія личиночного розвитку риб, в тому числі вугроподібних.

Апарат був розроблений фахівцями з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго і Каліфорнійського університету в Берклі. В довжину робот досягає близько 0,3 метра, може працювати в солоній воді і приводиться в рух не двигуном, а штучними м’язами з еластомеру, які заповнюються водою.

Електрику він отримує по дротах, які йдуть від спеціального блоку, що знаходиться на поверхні. Позитивні електричні заряди пристрій направляє у водяні камери в м’язах, а негативні заряди — у навколишню воду. Завдяки цьому м’язи робота згинаються і розгинаються, дозволяючи йому хвилеподібними рухами рухатися у воді на швидкості 1,9 міліметра на секунду.

Відзначається, що робот був успішно протестований в акваріумах, що містять медузи, корали і риб. Тепер вчені планують покращити будову і надійність робота і обладнати його функціональною баластною системою. В майбутньому він також може отримати «голову», яка містить різноманітні датчики, зокрема камери.

Робота, присвячена розробці робота-вугра, була опублікована в журналі Science Robotics.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: