Космічний мисливець на сміття успішно пройшов випробування
21 Вересня , 2018
Японські ровери успішно сіли на поверхню астероїда і надіслали перші фотографії
23 Вересня , 2018

Розроблено спрей для нанесення тактильних сенсорів на будь-яку поверхню

Вже давно вчені намагаються створити гнучкі сенсорні панелі, які можна було б застосувати в якості штучної шкіри. Але група вчених з Корейського інституту передових технологій, що в Південній Кореї, пішла далі всіх, створивши спрей, який при нанесенні на будь-яку поверхню дасть їй можливість розрізняти тиск і розтяг.

В основі спрею лежать графенові нанотрубки. Вони покладені в кілька шарів один на одного. Така структура носить назву Multiwall Carbon Nanotubes (MWCNT). Завдяки багатошаровості матеріал може реагувати на тиск, а провідність графена дозволяє реєструвати дотик.

Працює все наступним чином: під час впливу відбувається розтягнення сітки нанотрубок, через що утворюються мікротріщини, які викликають зміни в просторовому розташуванні атомів. Саме це і є сигналом того, що матеріал зазнав впливу. За словами одного з авторів роботи, професора Стівена Парка,

«Наша електронна шкіра може стати масовим продуктом через низьку вартість виробництва. Більше того, нею можна покривати будь-які об’єкти, в тому числі і штучні кінцівки. Ми думаємо, що подібна технологія може стати ключовою на шляху створення практичної і недорогої штучної шкіри.»

В майбутньому автори хочуть розробити подібну речовину, яка реєструвала б лише тиск, що може бути корисним в створенні різних сенсорів і датчиків. Більш докладно побачити процес нанесення «чутливого спрею» ви можете на відео, доступному нижче.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: