Virgin Orbit прикріпила ракету-носій до модифікованого Boeing 747
29 Жовтня , 2018
У Китаї створили рідкого робота, натхненного T-1000
1 Листопада , 2018

Розроблено притягуючий промінь як в «Зоряних війнах»… тільки для атомів

Напевно навіть якщо ви не бачили «Зоряні Війни», то знаєте, що в різних фантастичних творах існує особливий притягуючий промінь, який може знерухомити космічний корабель (або людину) і перемістити його куди заманеться. Як і будь-яка технологія, яка описана фантастами, ця мала під собою цілком логічне обґрунтування і нещодавно група дослідників з Університету Аделаїди створила подібний  промінь. Правда, зупиняти зорельоти ним поки не вийде.

Наразі технологія має суто наукове застосування і  використовується для того, щоб притягувати атоми і не давати їм рухатися. Як повідомляє редакція журналу Physical Review Applied, за дослідженням стоять вчені на чолі з доктором Філіпом Лайтом та аспірантом Ешбі Хілтоном, які самі описують технологію наступним чином:

«Потужний атомний транспортувальний промінь, який також називається світловою енергетичною пасткою, володіє дивовижною здатністю тягнути атоми в мікроскопічну діру в центрі спеціального оптичного волокна використовуючи інфрачервоне світло. “Незважаючи на те, що транспортувальні промені у фільмах зелені або сині, в цьому випадку пастка виготовлена з невидимого інфрачервоного світла”, – говорить Ешбі Хілтон, доктор наук, відповідальний за розробку технології.”Пучок захоплює атоми, що плавають у камері, яка практично повністю звільняється від газу – невеликий зразок космічного простору на Землі. Кожен атом, що надходить у транспортувальний промінь, втягується у волокно звідки не може втекти”»

Зараз для утримання атомів використовується «прожекторний» промінь, але вчені хочуть використовувати для майбутніх випробувань промінь, який буде формуватися з повного світлового конуса. Це дозволить утримувати атоми більш ефективно та в повній темряві. Крім того, подібні дослідження можуть бути корисними й у сфері вивчення законів квантової механіки.

«Що дійсно цікаво, так це те, що тепер у нас є можливість проводити квантові експерименти на захоплених атомах. Наші перші експерименти передбачають використання цих атомів в якості елементів квантової пам’яті. Ми сподіваємося, що в кінцевому підсумку наша робота може стати частиною абсолютно безпечного каналу зв’язку. Це надзвичайно цікава ідея — ми можемо переміщати атоми і маніпулювати ними, при цьому захищаючи їх від руйнівного ефекту інтенсивного світла».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: