Випробуваний перший безпілотник з іонним двигуном
22 Листопада , 2018
IBM досліджує мідний магнетизм для розробки модулів пам’яті нового типу
24 Листопада , 2018

Розроблено новий чіп, що поєднує в собі пам’ять і обчислювальну потужність

Дослідники з Прінстонського університету розробили і виготовили дослідні зразки чіпів, на кристалах яких реалізована комбінація функцій зберігання даних і, одночасно, обчислень з використанням цих даних. Архітектура цього чіпа називається технологією “обчислень в пам’яті”, і це дозволяє позбутися найслабшої ланки в архітектурі традиційних обчислювальних систем – необхідності постійної передачі інформації з пам’яті в процесор і навпаки. Такі можливості нового чіпа у багато разів збільшують обчислювальну потужність і ефективність у порівнянні з аналогічними системами на основі традиційної архітектури, це ж, у свою чергу, може стати величезним поштовхом для прискорення розвитку нових систем штучного інтелекту.
Відмінною особливістю нового чіпа є те, що програми для нього можуть бути складені за допомогою стандартних мов програмування, таких як C і C++. Це дозволить без особливих проблем ввести інтелектуальний чіп до складу електронних схем мобільних телефонів, розумних годинників і інших пристроїв, які отримають можливість здійснення надвисокоефективних обчислень, що кардинально збільшить час їх роботи на одному заряді акумуляторної батареї.
Основою для створення нового програмованого чіпа стала попередня робота дослідної групи, під час якої були створені елементи схем, що проводять обчислювальні операції прямо в пам’яті. Перші експерименти показали, що такий підхід дозволяє проводити обчислювальні операції в сотні разів швидше, ніж при традиційному підході. Однак, здібності першого експериментального чіпа були вкрай обмежені через те, що в нього не були включені деякі компоненти, які вже увійшли до складу нового чіпа.

“Попередній, перший чіп був сильним і потужним двигуном” – пишуть дослідники, – “Новий чіп можна розглядати як автомобіль”.

Відзначимо, що новий чіп може бути використаний в широкому ряді електронних систем різного призначення. Але його основним призначенням є системи глибинного машинного навчання та самонавчання, які використовуються в автомобілях-роботах, в системах розпізнавання об’єктів і т. п.

“Технології обчислень в пам’яті розглядаються як перспективний напрямок, що дозволить збільшити обчислювальну потужність систем, одночасно знизивши кількість споживаної ними енергії” – пишуть дослідники, – “В цьому напрямку вже були зроблені певні кроки, але ми першими реалізували технологію вільного програмування подібних систем. І тепер, розробники систем штучного інтелекту можуть використовувати всю міць, що надається обчисленнями в пам’яті”.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: