SAVI – унікальна матрична камера, яка не потребує довгофокусних лінз для отримання деталізованих знімків віддалених об’єктів
9 Травня , 2017
Китай виділить 6 млрд юанів на нові електромобільні заводи
9 Травня , 2017

Розроблена технологія надшвидкого 3D-друку меблів (відео)

Вчені з Масачусетського Технологічного Інституту спільно з мічиганською компанією Steelcase розробили метод швидкого 3D-друку. Нова технологія дозволяє друкувати великі предмети з поролону, гуми та пластику за кілька хвилин. Перші об’єкти дослідники вже представили на меблевій виставці у Мілані.

При традиційному 3D-друці форма предмету створюється за допомогою повільного нанесення шару за шаром. Метод швидкого рідкого друку (Rapid Liquid Printing, RLP) працює інакше — об’єкт створюється прямо в контейнері з гелеподібною масою. Прикріплене до верстата з ЧПУ сопло створює об’єкт з рідкого поліуретану, а гелева маса виконує роль каркаса, який утримує форму предмету. Технологія дозволяє створювати тверді об’єкти за кілька хвилин, залишається тільки витягти конструкцію з контейнера й промити її.

RLP-методика підходить для роботи з матеріалами у рідкому стані, у тому числі з гумою, пластиком і пінистими матеріалами, повідомляє Forbes. За її допомогою можна за короткий час друкувати предмети меблів і інші великі об’єкти. Цим і планує зайнятись компанія Steelcase, яка виробляє меблі для офісів, навчальних і медичних установ.

пластиковый стул 3D-печатный

За словами директора з бізнес-інновацій Steelcase Роба Поела, в офісному середовищі зростає попит на персоналізовані меблі. І 3D-друк ідеально підходить для швидкого виробництва предметів за індивідуальними замірами і запитами.

Дослідники відзначають, що RLP-метод усуває три головні недоліки 3D-друку: низьку швидкість, погану якість матеріалів і нездатність друкувати великі об’єкти.

Поки що проект знаходиться на стадії розробки, а технологія удосконалюється. Однак автори розробки вже представили кілька предметів на меблевій ярмарці в Мілані.

Нагадаємо, нещодавно німецькі вчені відкрили метод створення дрібних, гладких і прозорих об’єктів з «рідкого скла». Нерозплавлений скляний порошок занурюють в рідку полімерну основу і друкують об’єкти при кімнатній температурі, а потім гартують матеріал в спеціальній печі.

Джерело: hightech.fm

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. […] з мічиганською компанією Steelcase розробили метод швидкісного рідкого 3D-друку. Нова технологія дозволяє друкувати великі предмети з […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: