Свіжа статистика по електромобілях в Україні опублікована МВС
15 Квітня , 2017
Система DeepMind AlphaGo проведе серію матчів з кращими гравцями в гру Го з Китаю
15 Квітня , 2017

Розроблена технологія керування м’якими роботами за допомогою магнітного поля

Група дослідників з університету Північної Кароліни (North Carolina State University) розробила нову технологію керування рухами і діями невеликих м’яких роботів. У цій технології використовується магнітне поле, що впливає на впорядковані певним чином ланцюжка магнітних мікрочастинок, включених в м’який полімерний матеріал тіла робота. І, використовуючи цей підхід, дослідники створили ряд демонстраційних мікророботів, що мають різну форму і функціональні особливості.
Для виготовлення тіла м’яких роботів дослідники використовували рідкий полімер, в об’єм якого, було введено певну кількість залізних мікрочастинок. Ці частинки були упорядковані у вигляді паралельних ланцюжків за допомогою впливу зовнішнього магнітного поля. І після полімеризації, матеріал перетворився в м’яку і пружну плівку, всередині якої знаходяться магнітні ланцюжки, що мають наперед задані властивості.
“Наявність цих ланцюжків дозволяє нам, за допомогою зовнішнього магнітного поля, контролювати рухи і дії цих м’яких мікророботів” – розповідає професор Джо Трейсі (Joe Tracy), – “Змінюючи спрямованість і інтенсивність цього поля, ми можемо змусити мікророботів виконувати роботу з цільової доставки лікарських препаратів, руйнування згустків, що закупорили кровоносні судини, і з перекачування рідин всередині тіла людини. Крім цього, такі роботи можуть займатись створенням, розгортанням більш складних структур елементами яких є вони самі”.
Ланцюжки з магнітних частинок, що реагують на зовнішнє магнітне поле, мають досить велику силу. Один з примірників дослідних зразків м’яких роботів здатний піднімати вагу, що в 50 разів перевищує його власну вагу. Другий робот має форму, що нагадує форму міха акордеона, такий робот може скорочуватись і подовжуватись, виконуючи роль штучного м’яза. А третій пристрій у вигляді труби, може працювати в якості насоса, діючи, як людина, що вичавлює зубну пасту з тюбика.
Наступними кроками вчених будуть роботи, спрямовані на збільшення сили і поліпшення точності контролю за рухом цих крихітних м’яких пристроїв. “І це дозволить нам істотно розширити потенціал м’якої робототехніки, сфери, яка останнім часом розвивається бурхливими темпами” – розповідає Джо Трейсі.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: