За допомогою нейроінтерфейсу вчені повернули паралізованому пацієнту здатність рухати рукою
1 Квітня , 2017
Французькі вчені організовують перші в світі гонки наноавтомобілів
1 Квітня , 2017

Розпочато розробку роботів наступного покоління, призначених для роботи на об’єктах ядерної енергетики

Як показали події, пов’язані з ліквідацією наслідків аварії на японській атомній станції Фукусіма, рівень розвитку сучасної робототехніки ще не дотягує до того, коли за допомогою роботів можна було б вирішувати абсолютно всі завдання. Використані на станції роботи змогли лише забезпечити виконання простих завдань, таких, як відкриття і закриття клапанів, очищення території від уламків і сміття, а як тільки питання торкнулось виконання більш складних завдань у більш складних умовах, то роботи виявилися абсолютно безсилими, зазнаючи одну невдачу за іншою.
З урахуванням всього вищесказаного, уряд Великобританії, країни з добре розвинутою ядерною енергетикою, виділив фінансування в розмірі 4.6 мільйона фунтів стерлінгів нещодавно організованому консорціуму, очолюваному Манчестерським університетом, в який входять такі організації, як Бірмінгемський університет (University of Birmingham), університет Західної Англії (University of the West of England, UWE) і компанії Sellafield Ltd, EdF, UKAEA, NuGen.
Завданням, поставленим перед цим консорціумом, є створення роботів наступного покоління, які мають високу надійність і призначені для експлуатації на об’єктах ядерної енергетики. Ці роботи одноразового використання повинні мати надійні джерела енергії, комп’ютер з достатньою обчислювальною потужністю та комунікаційні системи, здатні працювати в умовах підвищеної радіації. Крім самих роботів буде проведена розробка спеціалізованого інструментарію, за допомогою якого ці роботи зможуть впоратись з виконанням навіть досить специфічних робіт. Передбачається, що велика частина з розроблених роботів буде автономною, тобто, вони зможуть виконувати поставлене їм завдання повністю самостійно, без необхідності керування і контролю з боку людей.
Протягом наступних п’яти років роботи за даним проектом, має бути створено декілька дослідних зразків роботів, яким належить пройти ряд випробувань в нейтральному і радіоактивному навколишньому середовищі. Ці роботи, які будуть мати можливість працювати групами, повинні будуть в ході випробувань виявити та ідентифікувати різні об’єкти, використовувати технологічне обладнання і виконувати інші дії з небезпечними об’єктами, доступ до яких не проводився вже протягом 40 років в силу зрозумілих причин.
Розробка роботів нового покоління не буде обмежена тільки створенням сухопутних варіантів, які пересуваються на колесах, гусеницях і кінцівках. Також, будуть розроблятись спеціалізовані літальні, плаваючі і підводні апарати, спільні зусилля яких нададуть людям найбільш повну картину про стан об’єктів ядерної енергетики. Крім ядерної енергетики, такі роботи зможуть знайти застосування в інших галузях, таких, як знешкодження старих боєприпасів, вибухових пристроїв, в охороні здоров’я, в хімічній промисловості і в інших місцях, де присутні різні загрози здоров’ю та життю людини.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: