З графена випадково створили вігнеровський кристал
27 Вересня , 2018
Поляризоване інфрачервоне світло радикально покращує якість нічного бачення
30 Вересня , 2018

Роботи Fiberbot здатні побудувати марсіанську колонію без участі людини

Скловолокно залишається одним з найбільш суперечливих будівельних матеріалів, тому що при всіх його чудових властивостях питання загрози здоров’ю людей при роботі з ним не вирішено досі (волокно викликає роздратування шкіри, порушення зору і проблеми з диханням при контакті з ним). І навряд чи воно взагалі має рішення — так що простіше зовсім прибрати людину з будмайданчика, замінивши її роботом. Одного з них, названого Fiberbot, вже успішно протестували в Массачусетському Технологічному Інституті (США).

Fiberbots хоч і не схожий на павука, але виконує аналогічну роботу – обмотує, як жертву, основу деталі тонкою скловолоконною ниткою. Вона надходить разом з клейкою смолою, щоб відразу формувати стійку плетену структуру, причому візерунок плетіння може дуже різнитися. Коли шар готовий, робот спускає мембрану, з якої зроблено основу, переміщує себе на кінець деталі, надуває мембрану і починає ткати нову ділянку, яка являє собою єдине ціле з попереднім.

При необхідності робот може змінювати кути нахилу основи і робити так, що створювана ним конструкція буде повертатися і згинатися в просторі. Наприклад, щоб зістикуватися з елементами, які сплели інші роботи. В експерименті дослідників МТІ композиція з плетених стебел зі скловолокна висотою до 4,5 м простояла на відкритому повітрі сім місяців, спокійно витримавши непросту зимову погоду Массачусетсу.

Fiberbot – це прототип, демонстрація самої концепції того, що роботу зі скловолокном не тільки можна, але і потрібно доручити роботам. Тому що це безпечно і одночасно дозволяє створювати небачені раніше речі. Причому такий робот після відповідної модернізації зможе працювати в реальних екстремальних умовах. Наприклад, Fiberbot можуть вибудувати всі каркаси будівель, мости, стовпи, огорожі та інші базові елементи архітектури першої марсіанської колонії.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: