Дизайнер створив концептуальний воднемобіль, який революціонізує міські поїздки
14 Травня , 2017
Вчені створили принципово новий тип динаміків з графену
15 Травня , 2017

Роботи вступають в боротьбу з агресивними видами тварин

Останнім часом почастішали випадки, коли агресивні види тварин, плазунів або риб з’являються там, де вони не жили раніше природним чином. У більшості випадків такі тварини навмисно або ненавмисно привозяться і випускаються людьми в природу, де, через відсутність у новоявлених видів природних супротивників, хижаків, вони розмножуються неконтрольованим чином, завдаючи непоправної шкоди збалансованій екосистемі. Одним з яскравих прикладів такого “вторгнення” в екосистему є риби-крилатки з сімейства скорпенових, які більш відомі під назвою риба-лев (lionfish).
Спочатку ореолом проживання цих риб була тропічна зона Індійського океану. Але в нинішній час їх можна зустріти на Бермудах, у Карибському морі, Мексиканській затоці і навіть далеко на півночі, у районі Лонг-Айленду, Нью-Йорку. Крилатки яскраві, красиві і незвичайні риби, їх основною особливістю є довгі голки плавників, на кінцях яких знаходяться шипи з отрутою. Зустріч людини з такою рибою в морі загрожує вельми неприємними наслідками, а відсутність у неї природних хижаків в Атлантичному океані призводить до того, що вони знищують і витісняють з ореолу проживання промислові види риби.
“Але у нас зараз у розпорядженні є такі засоби і технології, про які кілька років тому можна було лише мріяти” – розповідає Колін Енгл (Colin Angle), генеральний директор компанії IRobot, що випускає відому серію роботів-прибиральників Roomba.
Колін Енгл, спільно з деякими його колегами, створили нову компанію, яка зайнялась розробкою і виробництвом робота, який використовується в якості інструменту екологічної боротьби. Робот Guardian LF1 озброєний пристроєм електрошоку, яким він вражає рибу-лева, яка підбирається потім за допомогою спеціального підводного “пилососа”. Під час випробувань робота, проведених у свій час в районі бермудських островів, за два дні, робот Guardian LF1 впіймав 15 рибин, які потім були приготовані кухарем.
В даний час робот Guardian LF1 існує у вигляді дослідного зразка, вартість якого становить десятки тисяч доларів. Але навіть при дрібносерійному виробництві вартість робота може бути знижена до 500 доларів. В такому разі він швидко окупить себе і почне приносити дохід своєму власнику, адже один 1 фунт (450 грам) м’яса риби-лева коштує близько 10 доларів.

“І ми не збираємось зупинятися тільки на боротьбі з рибою-левом” – розповідає Колін Енгл, – “У природі спостерігається багато випадків таких вторгнень в екосистему, і в даний час ми вже маємо все необхідне для створення спеціалізованої робототехнічної екологічної зброї”.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: