SpaceX почне запуск інтернет-супутників вже цього року
13 Травня , 2017
Гібридний пікап Workhorse зможе слугувати електрогенератором (відео)
13 Травня , 2017

Робот-страус уміє бігати без допомоги датчиків і камер з комп’ютером

Розробники мініатюрного робота-страуса вирішили, що думати про бгу їх дітищу зовсім не обов’язково, тому не стали начиняти його складними комп’ютерами і розробляти під нього штучний інтелект. Немає в нього і наворочених сенсорів для балансування, але робот вміє швидко бігати, розвиваючи швидкість до десяти кілометрів на годину. При цьому він твердо стоїть на ногах — все завдяки вбудованій системі динамічної стабільності.

Розробили робота в інституті Когнітивних здібностей людини і машин, розташованому у Флориді, США. Творці «страуса», воліють називати його Planar Elliptical Runner (PER), пояснили, що їх розробка може виявитись дуже корисною, адже здатності їх робота-бігуна можуть стати в нагоді при розробці інших, більш потужних і багатофункціональних пристроїв. Справа в тому, що, на відміну від інших роботів, на біг він не відволікається, тому може думати про більш важливі речі.

Робот відмінно балансує на двох ногах, утримуючи рівновагу за допомогою своїх кінцівок і особливостей будови корпусу. Якщо він йде по нерівній поверхні, то зусилля однієї ноги компенсують відхилення від рівноваги з іншого боку.

Для ходьби робота використовується елегантна механічна конструкція, яка приводиться в дію за допомогою одного двигуна, що приводить в рух кінцівки за допомогою ланцюга. Нагадує це все суміш велосипеду і страуса розміром з собаку. Planar Elliptical Runner вже відмінно бігає не лише на біговій доріжці, але і по вулиці.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: