Amazon запускає безкоштовні курси з машинного навчання
28 Листопада , 2018
У 2019 році запустять перший експеримент по охолодженню Землі
30 Листопада , 2018

Робот ANYmal отримав роботу на найбільшій морській платформі

Одне з останніх досягнень компанії Boston Dynamics – чотириногий робот, здатний пересуватися по сходах і навіть відкривати двері. Конкурент робототехніків з Бостона – компанія ANYbotics пішла далі, довівши, що такі роботи здатні на більше. Як повідомило видання IEEE Spectrum, в рамках пілотної програми чотириногі роботи від ANYbotics, беруть участь у патрулюванні та інспекції енергетичної платформи в Північному морі.

Робот носить ім’я ANYmal. Ще в березні стало відомо, що він може танцювати під будь-яку музику, користуючись алгоритмами самоаналізу. Тепер автономний бот став «першим у світі інспектором пристроїв електропередачі».

Робот ANYmal

Його випробування проходять на найбільшій у світі конверсійній морській платформі компанії TenneT. Об’єкт знаходиться на значному віддаленні від берега і потребує періодичної перевірки розміщеної на ньому апаратури – датчиків, лічильників і перемикачів. Робота ця дуже втомлює, і тому було вирішено доручити її роботу.

«Чотиринога» конструкція ANYmal має значні переваги перед іншими видами пересування. Наприклад, колісний або гусеничний робот не зможе подолати деякі перешкоди (труби, кабелепроводи) на платформі, в той час, як для ANYmal це не представляє труднощів.

Проте можливості його не безмежні. Так, робот не може перевіряти занадто великі давачі, відкривати двері і шафи, що, втім, можна вирішити при його подальшому вдосконаленні. Найсерйозніший  недолік, на думку експертів – неможливість самостійно усунути виявлену несправність, тому в найближчому майбутньому ANYmal відводиться роль помічника «живому» фахівцю.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: