Об’єднані Арабські Емірати призначили першого в світі «міністра штучного інтелекту»
23 Жовтня , 2017
Забруднення повітря вбиває 500 000 європейців щороку
23 Жовтня , 2017

Роборуку навчили “відчувати” форму об’єкта

Інженери з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго (США) розробили роботизовану руку, яка здатна отримувати уявлення про форму об’єкта, просто обмацуючи і не бачачи його.

Коли людина засовує руку в кишеню, щоб дістати, наприклад, ключі, вона відчуває, як вони розташовані, хоча і не бачить їх. Група інженерів з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго створила м’яку роборуку, яка працює приблизно за таким же принципом, повідомляє New Atlas. Пристрій може створювати 3D-моделі об’єктів, просто доторкаючись до них, і потім відповідним чином маніпулювати з ними.

Зазвичай роботам для цього потрібна камера (за допомогою якої вони «бачать» об’єкт), або ж вони повинні бути натреновані. У підсумку це породжує ряд труднощів: в умовах слабкої освітленості або в ситуації, коли робот не був «знайомий» з об’єктом для маніпуляцій.

Нова роборука одержує уявлення про форму об’єкта за допомогою трьох пневматичних пальців, кожен з яких покритий чутливою шкірою, яка зроблена з еластичного силікону з вбудованими вуглецевими нанотрубками.

Коли один з пальців контактує з твердою поверхнею об’єкта, тиск повітря всередині пальця підвищується. Збільшення тиску викликає зміну електропровідності нанотрубок в даній точці. Коли рука «оглядає», торкається об’єкту з різних сторін, електричні сигнали передаються від пальців до контрольної панелі, де і створюється 3D-модель об’єкту.

Коли роборука «розпізнала» форму об’єкта в цілому, вона може потім схопити і маніпулювати з ним.

В подальшому — за допомогою штучного інтелекту — систему хочуть навчити ідентифікувати об’єкт по тому, як він «відчувається».

Технологія була розроблена командою інженерів на чолі з Майклом Толлей (Michael Tolley) і була представлена на Міжнародній конференції інтелектуальних роботів і систем (IROS), що проходила у Ванкувері.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: