З пластикових пляшок створили багатофункціональний аерогель
5 Листопада , 2018
Безпілотники знайдуть загублених в лісі людей швидко і без GPS
5 Листопада , 2018

Рідкий шовк зшиває рани краще хірургічної нитки

Нитка і голка, скоби, медичний клей – основні інструменти в арсеналі сучасного хірурга, якому потрібно залатати відкриту рану. Інструменти хороші, але застарілі і з фундаментальними недоліками, тому в Аризонском університеті розробили інноваційну заміну. Це герметик з шовкового розчину з частинками золота, який закриває рану за допомогою лазерного розігріву.

Скоби і нитки дуже надійні, але вони не завжди стерильні і в шов може потрапити інфекція. Медичний клей не містить мікробів, тому що він нерідко токсичний для живої плоті, включаючи і тіло пацієнта. Крім того, щільний шар клею заважає міграції живих клітин і заростанню рани природним шляхом.

Вчені з Арізони взяли герметик з розчину шовкової нитки, прямо з коконів тутового шовкопряда і перемішали з мікрострижнями із золота. Ця речовина інертна, поки холодна, тому після нанесення на рану герметик опромінюють лазером, нагріваючи металеві нанофрагменти. Тепло запускає реакцію між шовком і білками в живій плоті і вони утворюють міцні зв’язки. А коли лазер відключається, золото швидко застигає, і герметик знову стає суцільним стійким шаром речовини, але вже сполученим з живою тканиною.

Експерименти показали, що шовковий герметик з золотими частинками утворює шов в сім разів міцніший на розрив і розтягнення, ніж кріплення нитками або клеєм. При цьому не зафіксовано жодної імунної або алергічної реакції у піддослідних тварин — через дві доби після операції її наслідки були ледь помітні. І до того ж вже розроблені дві версії герметика, для застосування на внутрішніх органах і для запечатування ран на шкірі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: