У США успішно випробували систему «м’якого знищення» протитанкових ракет
6 Березня , 2019
Космічний корабель Crew Dragon компанії SpaceX повернувся на Землю, успішно завершивши першу випробувальну місію
10 Березня , 2019

Революційна лазерна технологія дозволяє зварювати метал зі склом

Традиційно «учасниками» процесу зварювання стають близькі за властивостями матеріали. Наприклад, приварити пластик до сталі до цих пір досить проблематично. Основна складність зварювання різних матеріалів полягає в різних температурах їх плавлення.

Проте, вчені Університету Геріот-Ватт (Единбург, Шотландія) навчилися поєднувати, здавалося б, не поєднуване, використовуючи замість електродів надшвидкий лазерний імпульс.

Нова технологія заснована на використанні оптичних матеріалів, наприклад, кварцу, боросилікатного скла і сапфіра, які можна зварювати з алюмінієм, нержавіючою сталлю і титаном. Процес став можливий завдяки інфрачервоному лазеру, що випромінює імпульси з частотою в декілька пікосекунд.

Зварювані деталі накладаються одна на одну, після чого лазер фокусується на них через оптичний матеріал, створюючи дуже інтенсивну пляму нагріву на стику між ними.

При цьому генерується пікова потужність близько мегавата на площі в декілька мікрон. В результаті створюється мікроплазма, що нагадує крихітну кульову блискавку всередині матеріалу, оточена незначною зоною розплаву. Завдяки цьому формуються зварні шви, які залишаються міцними і надійними при температурах від – 50 до + 90 гр. С.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: