Інженер-ентузіаст зібрав літаючий мотоцикл-трансформер
19 Грудня , 2018
Фізики встановили новий рекорд у сфері високотемпературної надпровідності
20 Грудня , 2018

П’ять революційних технологій в розробці агентства DARPA

Агентство DARPA є одним з ключових драйверів технологічного прогресу в США. Щедре фінансування з боку Міністерства Оборони дозволяє агентству вести найширший спектр проектів. Ось п’ять ключових напрямків, які зараз знаходяться в розробці.

1. Гіперзвукова зброя

DARPA працює над створенням системи протидії гіперзвуковій зброї. Система носить назву Tactical Boost Glide (TBG), основним елементом якої є ракета-перехоплювач, що розвиває швидкість до 5 махів. У проекті беруть участь Lockheed Martin і Raytheon. Очікується, що прототип ракети буде готовий до 2022-2023 року. Для її випробування планується використовувати стратегічний бомбардувальник В-52.

Tactical Boost Glide

2. Штучний інтелект

Технологіями штучного інтелекту в приватному секторі активно займаються Apple, Facebook і Microsoft, однак лідируючі позиції займає Китай, який зосередив увагу на зборі інформації про своїх громадян. У свою чергу DARPA працює над створенням ШІ, який працює з меншими обсягами даних.

3. Редагування генів і створення нових вакцин

В даний час на розробку вакцини в США потрібно до 18 місяців. DARPA пропонує скоротити цей термін до 60 днів. Цим питанням займається програма «Прометей», за допомогою якої час розпізнання інфекційних хвороб можна буде звести до мінімуму. Два роки тому DARPA запустила програму «Безпечні гени», з метою вивчення технології редагування геномів CRIPSR, а також можливості відключення або скасування її результатів.

4. Лазерна зброя

Пентагон має намір зробити його компактнішим і обладнати ним всі основні види збройних сил ВМС, сухопутні війська і авіацію.

5. Боротьба з недостовірною інформацією

Набула особливої актуальності в 2016 році під час президентських виборів у США та звинувачень втручання Росії в перебіг передвиборчої кампанії. Представники ЗМІ стурбовані розповсюдженням фальшивих фотографій і відеороликів, які, як вважається, зуміли вплинути на результати голосування. У 2014 році DARPA запустило програму Metaphor, за допомогою якої можна виявляти підроблені зображення і відео і визначати їх авторів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: