Новий ультразвук дозволив почути рух бактерій
18 Січня , 2019
ЦЕРН пропонує побудувати 100-кілометровий прискорювач частинок
18 Січня , 2019

Прототип ровера ExoMars випробували в умовах, наближених до марсіанських

Прототип майбутнього ровера для майбутньої місії ExoMars, що розробляється Європейським космічним агентством, випробували в умовах, наближених до умов на Червоній планеті. Випробування, як повідомляється, проводилися для тестування навігаційного програмного забезпечення.

ExoMars («Екзомарс») — це програма з дослідження Марса, що розробляється Європейським космічним агентством (ESA). У рамках програми вже була запущена місія «Екзомарс-2016» у 2016 році, що складається з орбітального і спускного апаратів (останній — «Скіапареллі» — перестав виходити на зв’язок в момент спуску на поверхню Марса і розбився).

Тепер же до пуску готується нова місія — «Екзомарс-2020». Вона буде включати, зокрема, перелітний блок, спускний апарат і марсохід. Нещодавно, як повідомило ESA, була випробувана зменшена версія ровера ExoMars Testing Rover (ExoTeR) — в умовах, наближених до марсіанських. Випробування пройшли в спеціально підготовленому місці в лабораторії ESA у нідерландському центрі.

У рамках випробувань, як повідомляється, перевіряли роботу програмного забезпечення, необхідного для автономної навігації марсохода на поверхні Червоної планети. (Опинившись на Марсі, ровер має знайти місця для буріння на глибину два метри — для пошуку слідів життя, яке можливо, існувало на планеті в минулому.) Вказується, що випробування проходили протягом двох днів.

Запуск «Екзомарс-2020» заплановано на липень 2020 року, вірогідно з космодрому Байконур за допомогою ракети-носія «Протон-М». На Марс, згідно з розрахунками, місія має прибути в березні 2021-го.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: