Порошенко підписав указ про заборону «ВКонтакте» і Mail.ru в Україні
16 Травня , 2017
В Стенфорді розробили біорозкладані і гнучкі електронні мікросхеми
17 Травня , 2017

Придбати гнучкі фотоелектричні панелі за ціною $10 за 1м2 можна буде через 3 роки

Найчастіше, після руйнівних стихійних лих, людям доводиться відчувати гостру нестачу енергії. Саме з цієї причини вже десятиліття професор Поль Дастур веде розробку доступної і легкої друкованої сонячної панелі, здатної ефективно генерувати електрику. Зараз його винахід перебуває на заключній стадії випробувань в Університеті Ньюкаслу в Новому Південному Уельсі (Австралія).

Революційні сонячні панелі виготовляються шляхом простого друку електронними чорнилом на прозорій пластиковій підкладці. В результаті виходить дуже легкий продукт, який можна швидко доставляти в райони, які відчувають дефіцит енергії. «Відомо, що якщо трапилось лихо, перше, чого потребують люди – це енергія, – зазначає Дастур. – Зазвичай вона генерується дизельним генератором, і вам доводиться перевозити паливо. З новою розробкою така необхідність відпадає».

Гибкие фотоэлементы

У порівнянні з кремнієвими аналогами, легкі сонячні панелі виготовлені з нанесенням активного шару товщиною в нанометри, що робить їх на порядок легше. Це, в свою чергу, дозволяє дані елементи не лише легко транспортувати, але і покривати ними практично будь-які поверхні.

«Якщо взяти 1000 квадратних метрів типових кремнієвих фотоелементів, то їх вага складе еквіваленту приблизно трьох африканських слонів. А 1000 квадратних метрів нашого матеріалу будуть важити близько 100 кілограмів», – говорить професор.

Випуск таких панелей теж є не надто витратним. Склавши детальну економічну модель, дослідницька група прийшла до висновку, що вартість виробництва інноваційних фотоелементів складе менше 10 доларів за квадратний метр. При цьому, на ринку США, наприклад, така ціна порівнянна зі звичайним килимовими покриттями.

Принтер для печати фотоэлектрической пленки

За словами вчених, маленький принтер університету може щодня виробляти сотні метрів таких сонячних батарей. Вони впевнені, що випуск продукції можна легко масштабувати за допомогою промислових принтерів і забезпечити доступною електрикою тисячі будинків.

Очікується, що нові друковані сонячні панелі надійдуть на ринок на протязі трьох років. Причому використовувати їх можна буде не тільки на дахах. Автори розробки кажуть, що гнучкі фотоелементи зможуть генерувати енергію будучи розташованими на вікнах, стінах, дахах автомобілів і інших конструкціях, які навряд чи витримали б вагу традиційних сонячних батарей.

Нагадаємо, подібне рішення було запропоновано командою інженерів під керівництвом англійського мандрівника і винахідника Джона Хінглі. Ними був розроблений Roll-Array – масив з високоефективних фотоелементів, здатний розвертатись подібно килимовій доріжці.

Джерело: abc.net.au

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

1 Коментарій

  1. […] ми повідомляли, що в Австралії розробили недорогий метод друку гнучких сонячних панелей […]

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: