Роботи Fiberbot здатні побудувати марсіанську колонію без участі людини
28 Вересня , 2018
Тайський університет збудував сучасний кампус з морських контейнерів
30 Вересня , 2018

Поляризоване інфрачервоне світло радикально покращує якість нічного бачення

Нова система теплобачення розроблена в лабораторії армії США (US Army Research Laboratory) доктором Крістаном Гуртоном і інженером-електронником Шоном Ху. У ній використовується поляризоване інфрачервоне світло, яке дозволяє чітко бачити навіть дрібні деталі. Завдяки цій технології, солдати в бойових умовах зможуть розрізняти в повній темряві життєво важливі для них предмети – розтяжки, міни-пастки, мінні поля, міномети і безпілотники.

Проблема існуючої технології нічного бачення полягає в тому, що вона схильна до так званого ефекту ореолу, який розмиває окремі деталі і робить особи схожими на маски. Однак з додаванням поляризованого інфрачервоного світла в поєднанні з алгоритмами розпізнавання осіб деталі відображаються з високою чіткістю.

За словами К. Гуртона, протягом 30 років дослідники знали, що штучні об’єкти є джерелами теплового випромінювання, яке частково поляризоване. При цьому рівень поляризації об’єктів природного походження – трави, грунту, кущів і дерев дуже незначний.

«В даний час, — продовжує Гуртон, — ми спільно з приватними компаніями розробляємо спеціальний тип теплової камери, яка допоможе записувати зображення, засновані виключно на поляризованій складовій світла, а не на його інтенсивності. Це дозволить солдатам бачити в темряві об’єкти, які раніше були невиразні для звичайних інфрачервоних приладів».

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: