NASA відправило в космос 3D-принтер, який працює на відходах
21 Листопада , 2018
Випробуваний перший безпілотник з іонним двигуном
22 Листопада , 2018

Перші в світі надруковані автомобільні диски з титану вразили своєю складністю

Компанія HRE Performance Wheels спільно з GE Additive провели експеримент по створенню високоміцних дисків для спорткарів методом 3D-друку. Схожі вироби вже є в аерокосмічній промисловості, але для наземних машин нічого подібного ніхто раніше не робив. В результаті диски вийшли настільки складної конструкції, що візуально виглядають як 3D модель.

Для тривимірного друку коліс застосували технологію електронно-променевого плавлення і титановий порошок. Щоб виріб не вийшов занадто дорогим, замість класичної форми дисків спроектували футуристичну архітектуру, наповнену отворами, розпірками і перемичками. Колесо вийшло дуже легким і в той же час неймовірно міцним і стійким до корозії, завдяки специфічним властивостям титану.

Ще одна, хоча й суперечлива перевага такого колеса, у витраті сировини для виробництва. З 50 кг алюмінію в процесі кування у відходи йде до 80 % матеріалу, а при 3D-друку лише 5 %. Різниця в ціні на алюміній і титан нівелює цю вигоду, проте в цілому друковані титанові колісні диски виглядають куди доречніше на суперкарах майбутнього, ніж старі алюмінієві.

На жаль, це лише лише прототип — своєрідна проба пера, бажання показати саму можливість створення подібних комплектуючих. Колеса ще не пройшли повного циклу тестів і коли вони надійдуть у продаж і чи взагалі надійдуть, говорити поки рано.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: