Українська IT-компанія розробила систему захисту товарів від підробок OnlyOriginal
19 Жовтня , 2018
Китай хоче вивести на орбіту Землі штучний «місяць»
19 Жовтня , 2018

Перші лазерні системи Армії США націляться на літаки і безпілотники

Незважаючи на десятиліття і мільярди доларів, витрачених на створення лазерної зброї, США, поки що, мало що показували світу: поодинокі дослідні зразки дуже громіздкі, споживають велику кількість енергії і не здатні знищити навіть вантажівку противника. Найбільших успіхів лазерні гармати достиги у знищенні безпілотників, тому першими, вірогідно, Пентагон оснастить бойовими лазерами саме частини ППО.

Сьогодні основу ППО США становлять винищувачі-перехоплювачі, і морально застарілі ЗРК Patriot і ПЗРК Stinger. Як стверджує видання Breaking Defense, сьогодні Армія США витрачає на розробку бойових лазерів більше 50 % асигнованих у НДДКР (науково-дослідні і дослідно-конструкторські роботи) коштів. Заміна ними тих що нині стоять на озброєнні артилерійських і зенітно-ракетних систем ближнього радіусу дії, призначених для знищення літаків, вертольотів і безпілотників, повинна початися в 2023 році.

На думку американських військових експертів, такий підхід цілком зрозумілий: літальні апарати – легка здобич для лазерів. Достатньо невеликого пошкодження планера, а все інше «доробить» гравітація.

Плани Пентагону вельми амбітні: до 2023 року створити ударний лазерний комплекс потужністю 50 кВт, здатний знищувати до декількох ворожих безпілотників за короткий проміжок часу. У більш віддаленій перспективі за допомогою лазерів планується збивати летять артилерійських та мінометних снарядів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: