Вчені-фізики створили новий тип найпростішого квантового “твердого диска” для світла
13 Листопада , 2018
Ізраїль повністю відмовиться від бензинового і дизельного транспорту до 2030 року
13 Листопада , 2018

Перша штучна рогівка, надрукована на “4D”-принтері, вже готова для трансплантації

Рогівка — це вкрай важлива, але дуже тендітна частина нашого органу зору. Вона дуже легко піддається травмуванню і різним захворюванням, в результаті яких людина може втратити зір. Питанням створення штучної рогівки вчені задавалися давно і, здається, у них нарешті вийшло. Тому що одна з медичних компаній, що займається питаннями 3D-біодруку змогла створити готову до трансплантації рогівку. І якщо це завершиться успіхом, можна буде говорити і про можливості друку інших органів.

В даний час близько 20% донорських органів пацієнти отримують від людей, загиблих в автокатастрофах. Це досить страшна цифра, але по-іншому просто не можна. Хоча є рішення у вигляді 3D-надрукованих органів. Ця технологія не нова і складні структури тих же внутрішніх органів з їх розгалуженою судинною і нервовою мережею відтворити поки не виходить. Але у випадку з рогівкою таких проблем немає.

Компанія з Північної Кароліни під назвою Precise Bio розробила новий тип біопринтера, який може не просто «укладати» клітини шарами, як і будь-який промисловий 3D-принтер, але і робити це таким чином, щоб між шарами був зв’язок, так званий 4D друк, адже недостатньо просто скласти клітини одна на іншу щоб отримати рогівку.

«Наші перші штучні рогівки вже готові для пересадки. У разі успіху ми б хотіли помістити наші принтери в банки трансплантації, щоб можна було створювати потрібні тканини прямо на місці.» — заявив генеральний директор Precise Bio Ар’є Батт.


Біопринтер Precise Bio, на якому і була створена штучна рогівка

При цьому компанія не збирається обмежуватися рогівкою і хоче відтворити інші структури ока, а також з оптимізмом дивиться в майбутнє.

«Ми хочемо перебудувати всю систему трансплантації органів, щоб лікарі змогли використовувати тканини, які надруковані на принтері, а не взяті у донорів. Компанії можуть виготовляти тканини за узгодженими специфікаціями або друкувати користувальницькі тканини для задоволення потреб пацієнта. Цей процес дозволить відійти від сьогоднішньої не найсправедливішої і недосконалої системи розподілу і отримання донорських органів.»

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: