NVIDIA навчила ШІ обробляти ігрову графіку
5 Грудня , 2018
Американські інженери успішно схрестили дирижабль, літак і вертоліт
6 Грудня , 2018

Пентагон має намір використовувати синтетичні форми життя для ведення розвідки

Пентагон планує використовувати синтетичні, змінені на генетичному рівні форми життя у військових цілях. Зокрема, передбачається «навчити» морські організми виробляти спеціальні контрольні індикатори при проходженні ворожих військових суден, а також створити «живий» камуфляж і самовідновлювану фарбу.

Вартість програми складає 45 млн. доларів. В її рамках заплановані «модифіковані організми для подальшого використання в таких сферах, як біологічна аугментація, розробка давачів і синтез різних матеріалів».

Синтетична біологія зазвичай розглядається як процес використання інженерних методів до світу біології, а точніше – до генетики. На практиці це означає, що шляхом додавання або видалення певних генетичних послідовностей можна сформувати потрібні види поведінки організму.

Використовуючи такі біотехнології, вчені зможуть створювати морські організми, здатні виділяти біохімічні маркери в навколишнє середовище і виявляти, наприклад, дизель-електричні підводні човни біля берегів США. Далі, безпілотник що знаходиться поблизу, фіксує маркер і повідомляє про це на командний пункт протичовнової оборони.

Можливості синтетичної біології величезні. Один з варіантів – корабельна «фарба», що складається з мікроскопічних організмів, яка може відновлюватися протягом всього терміну експлуатації судна, що скоротить витрати приблизно на 21 млрд. доларів, які Пентагон щорічно витрачає на боротьбу з іржею.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: