Перша комерційна лінія високошвидкісної системи Hyperloop відкриється в 2022 році
26 Січня , 2019
ЄКА готує місію для добування місячного ґрунту
28 Січня , 2019

Новий термоакустичний кондиціонер THEAC працює без електрики

Компанія SoundEnergy випустила на ринок першу комерційну версію кондиціонера THEAC, що використовує термоакустичні технології. Вона не потребує зовнішнього джерела енергії, не вимагає видаткових матеріалів і, в перспективі, зможе врятувати людство від енергетичного голоду при подальшому нагріванні атмосфери. А ще ця технологія відноситься до екологічно чистих і не створює викидів.

Про властивості тепла перетворюватися в звук знали ще середньовічні склодуви, які помічали дивні ефекти при роботі з розплавленою скляною масою і довгими трубками. У 1850-их фізик Пітер Рійке розкрив секрет – при істотних коливаннях температури в обмеженому середовищі газ починає розширюватися і звужуватися, що породжує коливання атмосфери. А звук, акустичний сигнал, якраз і формується коливаннями. Необхідно лише прорахувати коефіцієнти, і в підсумку фізики навчилися створювати термоакустичні хвилі і передавати за їх допомогою енергію на відстані.

Особливість термоакустичних систем в тому, що температура перетворюється на звук в обох напрямках без особливих втрат енергії. Принцип дії кондиціонера багато в чому схожий з роботою двигуна Стірлінга – зовнішнє тепло нагріває газ в трубі, створюється перепад тиску, хвиля проходить до теплообмінника, де відбувається зворотний перепад тиску і середовище охолоджується. Після чого газ, в даному випадку нешкідливий аргон, знову надходить у нагрівальну камеру. Ніяких насосів, вентиляторів і рухомих механізмів, лише кілька клапанів, що і обумовлює термін служби кондиціонера на 20-30 років мінімум.

Джерелом тепла може бути що завгодно, навіть нагрітий на сонці лист металу, а холод можна подавати і в морозильну скриню, і вентиляцію будівлі. Демонстраційна установка потужністю 25 КВТ від SoundEnergy THEAC охолоджує повітря до -25°. Розробки подібних систем почалися ще в 80-ті рр. минулого століття, вони застосовувалися у програмі Space Shuttle Discovery, але раніше виникали складнощі з передачею акустичної хвилі і автоматизацією циклу. Тепер же перший комерційний термоакустичний кондиціонер ціною в $50 000 вже проданий в Дубай. Очікується, що по мірі зростання замовлень виробництво новинок вдасться суттєво здешевити і вони стануть вкрай затребувані в майбутньому.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: