Енергетичні міні-мережі, або як відмовитися від послуг монополіста
17 Липня , 2019
Air France планує використовувати систему розпізнавання осіб замість посадкових талонів
17 Липня , 2019

Новий шолом льотчика дозволяє бачити крізь літак

Пілоти військових винищувачів під час польоту відчувають сильний тиск, і при цьому зобов’язані завжди зберігати пильність. Щоб їм було комфортніше керувати літаком, не втрачаючи уваги, військові інженери розробляють високотехнологічні шоломи. Найкращим з них на даний момент є Striker II HMD — крім того, що він легкий і не напружує шию пілота, вбудована в нього електроніка дозволяє йому бачити ворогів крізь корпус літака. Те, яким бачать світ льотчики крізь цей шолом, показано на відео від британської компанії BAE Systems.

Новий шолом створено на базі шолома Striker HMD, який вже кілька років використовується пілотами винищувачів під назвами Eurofighter Typhoon і Saab JAS 39 Gripen. Завдяки вбудованому в шолом дисплею, льотчики можуть бачити перед собою інформацію про положення винищувача, і знати, де на даний момент знаходиться ворожий літак.

Шолом Striker II HMD оснащений системою нічного бачення, схожою на ті, що використовуються в прицілах гвинтівок і будь-якої іншої військової техніки. Завдяки їй, пілот може вести бій навіть у темряві — він буде бачити все в зеленому кольорі, проте завжди буде в курсі, що робить ворог. Технологія працює за рахунок того, що кожний об’єкт завжди відображає невидиме для людського ока світло — спеціальні прилади багаторазово посилюють його, роблячи об’єкти видимими.

Найбільш інтригуючою можливістю шолома від британських розробників, звичайно ж, є бачення крізь корпус літака. Технологія, насправді, не настільки дивна, як може здатися. Справа в тому, що на корпусі сучасних літаків є кілька камер, які знімають все, що відбувається навколо. Ефект «прозорого літака» створюється за рахунок трансляції відео з цих камер на екран перед очима пілота.

Судячи з усього, технологія дуже схожа на віртуальну реальність. У шолом вбудовані різноманітні давачі, які стежать за положенням голови пілота. Таким чином, він може подивитися вниз, або озирнутися по сторонах — так він побачить, що відбувається навколо нього.

Авіаційний шолом Striker II HMD

Також шолом оснащений системою об’ємного звучання і системою придушення шумів. Завдяки їм, пілот може чітко чути команди з землі і повідомлення від інших пілотів. При цьому він може чути оточуючі звуки, які сигналізують про небезпеку — якщо позаду літака стався вибух, він чітко його почує і приблизно буде знати, де він стався.

Внутрішня частина кожного шолома буде виготовлятися окремо під форму голови кожного пілота. Так вони будуть менше втомлюватися, а отже вести бій набагато довше і з більшою уважністю.

Втім, невідомо скільки,  навіть такі просунуті шоломи, будуть актуальними. Справа в тому, що компанія Boeing вже почала розробку винищувача, який буде вести бій самостійно, без допомоги пілота. Його перший політ буде здійснено вже в 2020 році.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: