Учені CERN вивчили випадки розпаду рідкісної частки, що вказують на наявність “нової фізики”
5 Квітня , 2018
Перша в світі мікрофабрика почала переробляти електронні відходи в корисні матеріали
7 Квітня , 2018

Новий мозковий імплант покращує пам’ять людини на 35 відсотків

 

Дослідження під егідою DARPA про протезуванні головного мозку з метою покращення роботи пам’яті після тестів на тваринах перейшло у практичну стадію для відпрацювання на людях. Першими піддослідними стали пацієнти-епілептики баптистського Медичного центру Уейк-Форест, які вже мали імплантоване електронне обладнання та брали участь у схожих дослідах. Всім їм за допомогою нової технології вдалося покращити роботу короткочасної пам’яті.

У ході експериментів піддослідні грали комп’ютерні ігри, засновані на тренуванні пам’яті – запам’ятати вигляд, розташування, комбінації предметів і т. д. Вчені в цей час зчитували сигнали з нейронів навколо ділянки гіпокампу, відповідальної за формування постійних спогадів. Вони склали патерни візерунків нейронів, які відповідали кращим результатами піддослідних в іграх.

Далі, після тривалої паузи, коли з пам’яті хворих дані майже зникли, їм доручили зіграти ті ж ігри. Але тепер за допомогою спеціального обладнання мозок пацієнтів стимулювався згідно з еталонним паттернам. І ось результат: робота короткочасної пам’яті покращилася в 37 % випадків, а довготривалої, від 75 хвилин і більше, на цілих 35 %. Пацієнти, які протягом дня забували, як користуватися виделкою, на третину покращили свою пам’ять!

Роберт Хемпсон, провідний автор дослідження, стверджує: перед ними не стоїть завдання записувати інформацію безпосередньо в мозок людини. Або підміняти старі спогади новими, скоригованими. Ні, ні, це не етично і небезпечно. На даному етапі технологія призначена суто для медичних цілей – навчитися стимулювати роботу різних відділів мозку у пацієнтів з хворобою Альцгеймера і їй подібними. Щоб люди змогли долати недугу, одужувати, а не перетворюватися в кіборгів з чіпами пам’яті в головах.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: