ЄКА готує місію для добування місячного ґрунту
28 Січня , 2019
Біля Краматорська почали зводити вітроелектростанцію
28 Січня , 2019

Новий комп’ютерний алгоритм дозволить фотокамері працювати як перископ

По мірі бурхливого розвитку сучасних відео-технологій, поняття «всевидюче око Великого Брата» перестає бути чимось абстрактним: щодня мільйони людей стають об’єктами зйомки численних камер прихованого спостереження. На жаль, вже скоро сховатися від них стане ще важче.

Справа в тому, що дослідники лабораторії Бостонського університету під керівництвом Вівека Гойяла розробили комп’ютерний алгоритм, який дає можливість будь-якій відеокамері буквально «заглянути за ріг».

Метод отримав назву «обчислювальна перископія». Він заснований на аналізі тіней, які предмети відкидають на стіни, для чого були розроблені потужні алгоритми декодування. Поки отримане в результаті зображення не ідеальне, але вже цілком помітне.

Реконструкція зображення

Все було б набагато простіше при наявності дзеркальних стін, але оскільки їх поверхня матова і розсіює світло у всіх напрямках, то відбите зображення являє собою розмиту пляму.

Щоб отримати початкове зображення об’єкта, що знаходиться за рогом, програмі потрібне зображення стіни, на яку падає відбита від нього тінь. Варто уточнити – об’єкт не повинен бути прозорим. По суті, алгоритм за допомогою складних обчислень немов розшифровує світло.

КамераРеконструкція зображення

Одна з головних переваг технології – можливість її використання при визначенні зображення, знятого на будь-яку цифрову камеру. Зараз для відтворення зображення «за рогом» програмі за допомогою звичайного комп’ютера досить 48 секунд. Для комп’ютерів з підвищеною потужністю часу буде потрібно ще менше.

У практичному сенсі нова технологія може бути затребувана при створенні безпілотних автомобілів і автономних роботів.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: