Бездротова зарядка для електромобілів на 120 кіловат, майже як на АЗС?
22 Жовтня , 2018
Вчені отримали перші практичні підтвердження переваги квантових комп’ютерів над класичними
24 Жовтня , 2018

Новий батискаф Triton 36000/2 витримає багаторазове занурення в Маріанську западину

Знаменитий Маріанський жолоб і конкретно його найглибшу точку — Безодню Челленджера — за всю історію планети відвідувало лише три людини, і кожне таке занурення було одноразовим. Сьогодні, з появою комерційного підводного апарату Triton 36000/2, все радикально зміниться. Він створений для того, щоб раз за разом, в комфортних умовах, возити пасажирів на будь-які глибини, які тільки можна відшукати на Землі.

Triton 36000/2 – це сфера з титану товщиною 90 мм і діаметром 1,5 м, де в зручних кріслах можуть розміститися два пасажири. Він витримує тиск до 1382 атм, що на 20 % більше всіх розрахункових навантажень, доступних на нашій планеті при зануренні в реальний океан. Апарат важить 11,7 тонни і може перебувати під водою 16 годин, з яких спуск на 11 км займає лише  2,5 години. Причому це не просто шлях туди і назад, Тритон може плавати в товщі води і маневрувати на глибині за бажанням екіпажу.

Машина оснащена літій-залізо-фосфатними акумуляторами на 64 кВт, 10 електромоторами, маніпуляторами, комплектом ламп на 10000 люмен і набором камер кругового огляду. Все це обладнання навісне і при необхідності його можна швидко скинути, щоб знизити вагу капсули і надати їй позитивну плавучість. В надзвичайній ситуації гарантується підтримання умов життєдіяльності екіпажу на 96 годин і більше.

Triton 36000/2 отримав необхідну сертифікацію і зараз спрямований у велику навколосвітню подорож. Йому належить здійснити не менше півсотні наукових занурень у найглибших точках планети. А починаючи з 2019-го, Triton 36000/2 буде доступний для приватних покупців, але покупка не дешева (48 мільйонів доларів) – на додачу йде 68-метрове судно забезпечення з доком для батискафа та іншим необхідним обладнанням.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: