В Україні за три роки може з’явитись завод з виробництва ядерного палива
24 Січня , 2019
Вуглецеві нанотрубки можна перетворювати на алмази за допомогою лазера
26 Січня , 2019

Новітня лазерна технологія дозволить передавати секретні звукові повідомлення

Фотоакустичний ефект був відкритий і досліджений винахідником телефону Олександром Беллом ще у 80-х роках XIX століття. Суть його полягає в тому, що матеріали в процесі поглинання світла починають випускати звукові хвилі. На жаль, технічні можливості у великого винахідника тоді були вкрай обмежені: свої досліди він проводив, використовуючи сонячне світло. Більш потужні джерела світла – лазерів, з’явилися майже сторіччя тому.

Ідеї Белла втілили дослідники Массачусетського технологічного інституту (MIT). Їм вдалося надіслати звукове повідомлення по повітрю людині, що знаходилась на іншій стороні кімнати за допомогою лазера.

Функцію світлового «приймача» в даному випадку виконують частинки води, що знаходяться в повітрі. При зміні інтенсивності світлового випромінювання в навколишньому середовищі формуються температурні хвилі, що поширюються від джерела світла. Коливання температури сприяють зміні щільності речовини, що в свою чергу породжує звукові хвилі в «світловому» приймачі.

Передача звука лазером

За словами керівника досліджень Чарльза Уїнна, для досягнення потрібного ефекту зовсім необов’язково, щоб повітря було дуже вологим. Вчені пішли іншим шляхом, підібравши довжину хвилі, яка найкраще поглинається частинками води. Завдяки цьому, чим сильніше поглинання — тим вища якість звуку.

В ході експериментів дослідники «доставляли» звук двома різними методами – за допомогою динамічної фотоакустичної спектроскопії (DPAS) і зміною модуляції потужності лазерного променя. У першому випадку вдалося надіслати звук гучністю 60 децибел людині, що знаходиться на відстані 2,5 м, при цьому ті, хто був поруч, його не чули.

Дослідження тривають. Наступний етап — експерименти на відкритому повітрі для розширення діапазону передачі.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: