Italian Volt створила розкішний електромотоцикл Lacama з запасом ходу 200 км
30 Березня , 2017
Створені комірки нової магнітної пам’яті, здатні перемикатись з рекордно високою швидкістю за допомогою імпульсів світла
30 Березня , 2017

Новий рекорд ефективності кремнієвих фотоелементів – 26,3%

Учені, що працюють в японській корпорації Kaneka, оголосили про досягнення рекордної ефективності кремнієвих сонячних батарей. Їм вдалося отримати ККД 26,3%, що на 0,7% більше, ніж раніше досягнуті результати. На перший погляд, цифра не виглядає приголомшливою, але якщо взяти до уваги, що розрахункова максимальна ефективність фотоелементів з кремнію становить 29%, то вже так не здається.

Kaneka бере участь в урядовій організації NEDO, створеної для розробки нових технологій в енергетиці. У виробництві прототипу монокристалічних кремнієвих панелей площею 180,43 кв. см. компанія використовує вдосконалені і поліпшені розробки інших учасників NEDO. Але головною є власна гетероперехідна технологія, яка зменшує нагрівання панелі.

Крім того, фахівці компанії збільшили ефективність решітки електродів, перемістивши її в задню частину панелі. За рахунок цього знижені оптичні втрати. Компанія Panasonic, яка використовує, приблизно, ті ж технології зуміла в 2014 році досягти ефективності сонячної панелі розміром 142 кв. см 25,5%. Один з членів дослідницької команди Kaneka Кунто Йошікава пояснює приріст удосконаленням технології хімічного осадження і використання тонкоплівкового кремнію.

Компанія Kaneka розробляє тонкоплівкові сонячні батареї з 1980 року. Робота над панелями з гетеропереходом ведеться з 2009 року. Головною проблемою було досягнення балансу між терміном роботи елементів і їх оптичною ефективністю з урахуванням підвищення внутрішнього опору. В даний час ефективність сонячних панелей протягом строку служби може падати на 20%.

За рахунок подальшого удосконалення технологій вчені сподіваються впритул підібратись до теоретичного порогу ефективності кремнієвих сонячних панелей в 29%. Говорити про комерційне використання розробок Kaneka, поки рано. Вчені планують продовжувати роботу у NEDO.

2020 році, ціну кіловат-години електроенергії, отриманої від сонячних панелей, компанія збирається знизити до 12 центів, а через десятиліття до 7 центів (ціна розраховується, виходячи з вартості будівництва сонячної електростанції і обсягу електроенергії, виробленої за термін служби сонячних батарей).

Результати дослідження японських вчених опубліковані в журналі Nature.

Джерело: spectrum.ieee.org

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: