Вижити в космосі без захисту можна, але ненадовго
4 Квітня , 2017
Вчені навчилися створювати провідники, суперконденсатори та інші електронні елементи прямо всередині живих рослин
4 Квітня , 2017

Нові сферичні колеса компанії Goodyear отримують штучний інтелект

На Женевському автосалоні (Geneva Motor Show) в минулому році відома компанія Goodyear представила широкій увазі концепт сферичної покришки Eagle 360, яка призначена для використання в автомобілях майбутнього з магнітною підвіскою. Використання таких коліс і підвіски дозволить автомобілю творити чудеса на дорозі, рухатись в будь-якому напрямку, боком і розвертатись на місці. А в цьому році компанія Goodyear зробила наступний крок у даному напрямку, представивши нові покришки Eagle 360 Urban, роботою яких керує вбудована в них система штучного інтелекту.
Як і у попередника, поверхня шин Eagle 360 Urban покрита шаром гумової “біонічної шкіри”, пронизаної мережею різних датчиків. Ці датчики служать для постійного контролю дорожніх умов та адаптації до них форми покришки.
Зміна форми покришки і малюнка протектора здійснюється за допомогою вбудованих електричних приводів, які втягують всередину окремі сегменти, формуючи западини і більш рельєфний малюнок протектора для вологої дороги. А на сухій і якісної дорозі покришка формує гладку поверхню, що дозволяє мінімізувати витрату палива або енергії з акумуляторних батарей. Вбудована система штучного інтелекту постійно аналізує дорожні умови, режим руху та через деякий час підбирає оптимальну для цього конфігурацію протектора.
Кожне колесо може комунікувати з іншими колесами і аналогічними колесами інших автомобілів через Інтернет. Так само через Інтернет здійснюється обмін інформацією про стан дороги, що дозволяє колесам підготуватися заздалегідь до різких змін, якщо такі присутні попереду на шляху. Крім цього “мозок” покришки Eagle 360 Urban здатний виявити місце проколу і змінити обертання колеса так, щоб проколене місце не входило в контакт з дорогою поки отвір не буде запечатано поданими зсередини спеціальним клеєм на основі нанотехнологій.
На жаль, навряд чи кому-небудь з нинішнього покоління доведеться побачити в дії такі “розумні” колеса. Для цього, спочатку, повинні з’явитись автомобілі з відповідним видом підвіски. Однак, в тому, що вони з’являться в далекому чи не дуже далекому майбутньому, сумніватись не доводиться.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: