Згідно нової теорії темна матерія і темна енергія можуть бути проявами однієї темної рідини”, що має від’ємну масу.
11 Грудня , 2018
Створений матеріал, який може міняти твердий стан на гнучкий
12 Грудня , 2018

Нові акумулятори в 10 разів потужніші літій-іонних і не вибухають

fine 3d image of eco battery

Інженери з NASA і Honda створили фторид-іонні акумулятори, які можуть зберігати в 10 разів більше енергії і не вибухнуть всередині вашого смартфона.

Сучасні літій-іонні акумулятори застосовуються повсюдно, від смартфонів до електромобілів. Дешеві та зручні, ці батареї все-таки мають ряд недоліків. Найбільш суттєві — це, звичайно ж, обмежена ємність зберігання заряду і вплив на навколишнє середовище. Команда дослідників з Лабораторії реактивних технологій NASA і фахівці з Honda заявили, що знайшли спосіб виправити цю обставину. Вони розробили фторидну батарею, яка може забезпечити питому щільність енергії, що в десять разів перевищує аналогічну для літій-іонних акумуляторів — і до того ж вимагає менше ресурсів для виробництва

Як повідомляють самі вчені, новий тип батарей як концепт був розроблений деякий час тому, але з одним істотним мінусом: для роботи такого акумулятора була потрібна температура добре розігрітої духовки (приблизно 160 градусів Цельсію). Однак нова модель здатна виробляти енергію при кімнатній температурі і при цьому вона не вибухає, як її аналог.

«На відміну від літій-іонних, фторид-іонні акумулятори не так небезпечні у разі перегріву, а видобуток матеріалів для їх створення менше впливає на екологію», пояснює Крістофер Брукс, дослідник Honda Research Institute і співавтор статті. Втім, навіть самі творці відзначають, що впровадження сучасних аккумуляторых технологій на ринок завжди пов’язане з рядом труднощів — як інженерного, так і бюрократичного характеру. Інженери сподіваються, що новий продукт надійде на ринок в найближчому майбутньому і поступово витіснить літій-іонні батареї.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: