Неможливі речі, які можливі на інших планетах
13 Травня , 2017
Tesla новини: відео підземних тунелів від Маска, перше фото вантажівки і зарядка з охолодженням
13 Травня , 2017

Нова технологія очищує воду за рахунок електробактерій – швидко і без запаху

Експериментальний центр недалеко від Севільї (Іспанія), в рамках проекту iMETland розробляє нову екологічну систему очищення каналізаційних вод, яка може стати особливо корисною для невеликих міст.

Система працює без утворення неприємних запахів, не служить розсадником для шкідливих комах, а також не включає громіздких промислових споруд. Стічні води з прилеглих населених пунктів очищаються природним шляхом за допомогою підземних бактерій. В основі процесу лежить відомий з давніх часів метод, удосконалений сучасними науковими рішеннями.

Дослідники використовують електроактивні бактерії, що продукують енергію, переробляючи органічні відходи. Переваги цієї технології цілком очевидні. Такі мікроорганізми можуть очищати воду в десять разів швидше, ніж звичайні – якщо постійно видаляти вироблений ними електричний заряд. Саме тому замість звичного гравію резервуар системи заповнений електропровідним матеріалом.

Очисна установка не вимагає ніяких зовнішніх джерел енергії. Тут брудна вода починає взаємодіяти з мікроорганізмами, здатними виробляти електрику. Бактерії покривають поверхню спеціального електропровідного матеріалу, який з одного боку виконує функцію фізичної опори, а з другого боку прискорює метаболічні процеси, що сприяють очищенню води. В результаті система виробляє чисту воду без витрат на енергію або побічної забруднення.

Подібна компактна система може забезпечити потреби невеликої громади. Стічні води з резервуару проходять через біофільтр, даючи на виході до 25 000 літрів чистої води на день, придатної для іригації. Перші системи вже будують в Іспанії, Мексиці, Аргентині та Данії.

Цю технологію можна використовувати у всьому світі, а не лише поблизу Севільї, кажуть вчені. Вже доведено, що подібний метод без проблем може працювати навіть в умовах дуже холодного клімату. Це можливо за рахунок того, що шар біомаси, яка очищує воду, знаходиться досить глибоко під землею, і процес протікає при низьких температурах.

У цьому європейському дослідницькому проекті також задіяні вчені з Данії, які випробовують різні електропровідні матеріали, щоб визначити найефективніші і найдешевші з них. Зараз вивчаються можливості матеріалу, який є відходами нафтової галузі. Бактерії закріплюються на його поверхні, а його електропровідність забезпечує потік електронів, що допомагає розщеплювати органічні речовини.

Дослідники розробили спеціальні скляні електроди, за допомогою яких на різних глибинах можна вимірювати потоки енергії, що генерується електроактивними бактеріями. Проби води перевіряються на ступінь очищення. Щоб визначити, який матеріал буде ефективним у тому чи іншому випадку, встановлюється ряд клапанів на різних рівнях, щоб регулювати потік електронів, корелюючи його в залежності від того, наскільки ефективне очищення води.

Подальші дослідження допоможуть визначити оптимальні матеріали, які будуть використовуватись для цього швидкого і екологічного методу очищення стічних вод. Вчені сподіваються, що їх розробка стане справжнім технологічним проривом, переваги якого відчують у всьому світі.

Джерело: euronews.com

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: