Ударний безпілотник Kratos XQ-58A Valkyrie здійснив свій перший політ
10 Березня , 2019
Український розумний шолом для військових отримав контракт в Еміратах
11 Березня , 2019

Нова технологія значно здешевить інфрачервоні камери

Камери, які вловлюють невидиме для людських очей інфрачервоне випромінювання, можуть бути вкрай корисні як у науковому обладнанні, так і споживчій техніці. Наприклад, вони можуть з успіхом застосовуватися в смартфонах, додаючи функцію тепловізора, а також в автомобілях з автопілотом для розпізнавання пішоходів. Виробники не можуть впроваджувати їх в свою продукцію лише через їх високу вартість, але група вчених із Чиказького університету придумала, як здешевити технологію і зробити інфрачервоні камери масовим продуктом.

Так як довжина хвилі інфрачервоного випромінювання набагато менша, ніж видимого світла, для їх вловлювання необхідне більш просунуте начиння камери. Зокрема, їм потрібні кілька шарів напівпровідників, при виготовленні яких часто виникають помилки, що призводять до високих витрат. Саме тому дослідники вирішили, що їм варто застосувати іншу технологію захоплення коротких і середніх хвиль інфрачервоного світла.

Дослідники Сінь Тан і Філіп Гійо-Сіоннест пояснили, що для цієї мети відмінно підходять наночастинки, які називаються квантовими точками. Вони здатні налаштовуватися на захоплення хвиль різної довжини, і в цей діапазон якраз входять хвилі інфрачервоного випромінювання. Короткі хвилі дають інформацію про текстуру і хімічний склад об’єкта, а середні — про температуру. Дослідники налаштували два набори квантових точок на різні хвилі і об’єднали їх разом, наклавши шарами на кремнієву пластину.

Збір декількох довжин хвиль в інфрачервоному діапазоні дає вам більше спектральної інформації — це все одно, що зробити чорно-білий телевізор кольоровим –  каже Сінь Тан, один з авторів проекту «Короткі хвилі дають інформацію про фактуру і хімічний склад; середні хвилі дають вам інформацію про температуру.

Дослідники запевняють, що такий підхід значно знижує вартість інфрачервоних камер за рахунок зменшення витрат на матеріали і економії часу. Лише за кілька хвилин можна створити пристрій, який за можливостями практично не поступатиметься дорогим камерам.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: