Приватна американсько-українська ракета пройшла успішні вогневі випробування в США
13 Березня , 2019
Lockheed Martin створила повнорозмірний прототип житлового модуля навколомісячної станції Gateway
17 Березня , 2019

Нова м’яка роборука може піднімати вагу, що перевищує власну в 100 разів

Дослідники з MIT розробили м’яку роботизовану руку, яка здатна піднімати як легкі, так і важкі об’єкти. Як зазначається, роборука може піднімати об’єкти, що у 100 раз важчі, ніж вона, навіть з урахуванням їх незвичайної форми.

Роборука, як передає Engadget, побудована на базі 3D-друкованої орігамі-структури, виконаної з пластика і складається при високих температурах; коли газ закачується в її герметичну камеру і викачується з неї, пристрій відкривається і закривається подібно квітці. Відзначається, що рука може ефективно адаптуватися до форми захоплюваного об’єкта, і може піднімати як важкі так і легкі об’єкти, не пошкоджуючи їх.

Втім, у розробки є свої обмеження. Так, форма роборуки більше підходить для захоплення округлих об’єктів, таких як, наприклад, фрукти або пляшки (з захопленням, наприклад, книжки у неї вже будуть проблеми), а також цілісних об’єктів.

Очікується, що така роборука могла б бути корисною, наприклад, на складах: хоча роботу на них намагаються автоматизувати, традиційним роботам (з металу і жорсткого пластику) навряд чи можна довірити пакування крихких предметів.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: