Створено “тривимірні” транзистори, в три рази менші розмірів найменших з існуючих
18 Грудня , 2018
В Україні можуть відновти роботу ще трьох регіональних аеропортів
18 Грудня , 2018

Норвегія переходить на інноваційну «енерго-позитивну» архітектуру

На обслуговування будинків, житлових і робочих приміщення, витрачається 40 % всієї електроенергії в Євросоюзі. І на них же припадає 36 % всіх викидів вуглекислого газу. Ще в 2010-му в Норвегії на першому з’їзді альянсу «Powerhouse» було порушено питання: чи можна трансформувати будівлі в інструмент для вирішення глобальних кліматичних проблем? Сьогодні, перед відкриттям електростанції «Brattørkaia» і після зведення десятків споруд нового класу, відповідь однозначна – так, можна.

Норвегія є лідером з будівництва «кліматично-свідомих» споруд. І це важливо – якщо подібне вдасться збудувати в цьому холодному і сніжному регіоні, то повторити досвід в інших країнах буде нескладно. В основі концепції такої архітектури лежить мінімізація ліній комунікацій і одночасне збільшення їх функцій. А також застосування композитних матеріалів із заданими властивостями, виробництво яких теж спроектовано з урахуванням зниження витрат енергії і викидів.

Єдиних схем такого будівництва немає, але вже створено багато рішень, з яких архітектор може зібрати практично будь-яку будівлю. Наприклад, величезні скляні багатошарові вікна – це сонячні колектори, а енергію від сонячних батарей на даху зберігають в енергетичних колодязях. Металеве кріплення замінене вуглепластиковим, ізоляція зроблена з подрібнених пластикових пляшок, у внутрішніх стінах є віконця для пасивної передачі світла, а шахта гвинтових сходів за сумісництвом є вентиляційною трубою. Вже з таким набором можна знизити енерговитрати на освітлення, опалення і вентиляцію будівлі на 80-85 %.

 

Якщо ви знаєте траєкторію руху сонця по небу протягом року, ви можете спроектувати великий похилий скляний дах, який збере максимум світла нашої зірки. Додайте інформацію про троянду вітрів для повітрязабірників і у вас буде пасивна вентиляція цілий рік за рахунок природи. Якщо проявити фантазію і застосувати передові технології, можна зробити «енергетично позитивним» будь-яку будівлю, від аеропорту до цілого міського кварталу. Архітектура, яка не протистоїть природі, а працює в симбіозі з нею, не вимагає колосальних витрат енергії на нескінченну боротьбу з погодою заради простої можливості жити і радіти життю.

Джерело

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: