Як міні-літак Cri-Cri випередив Airbus в першому електричному перельоті через Ла-Манш
31 Березня , 2017
Темніше чорного: Vantablack — матеріал майбутнього
31 Березня , 2017

Neuralink: нова компанія Ілона Маска забезпечить симбіоз ШІ з людиною за рахунок комп’ютерних імплантатів в мозок

Ілон Маск заснував нову компанію Neuralink, яка буде займатись створенням чіпів-імплантатів, які імплантуються в людський мозок для обміну інформацією з комп’ютерами. Сам Маск називає технологію, на якій буде заснована система, «neural lace», що можна перекласти як «нейронне мереживо» або «нейронна мережа».

Компанія Neuralink, зареєстрована головою Tesla в липні минулого року в Каліфорнії, вона буде спеціалізуватись на медичних дослідженнях, повідомило пресі джерело, близьке до Маску. Фінансуватись дослідження будуть переважно самим підприємцем. Також відомо, що нещодавно Neuralink найняла на роботу провідних нейробіологів та інженерів.

Поки не зовсім зрозуміло, які саме продукти буде створювати Neuralink, але люди, яким знайомі подробиці про компанію, говорять, що її стратегія буде аналогічною використаним раніше в SpaceX і Tesla, пише dailymail.co.uk.

Раніше у своїх інтерв’ю Маск натякав на наявність планів створення мозкових імплантатів. А нещодавно, на пряме запитання, чи він працює над «нейронних мереживом» і створенням комп’ютерів з можливістю імплантації прямо в мозок він відповів ствердно.

На думку бізнесмена-новатора, після створення інтерфейсу для обміну інформацією між мозком і комп’ютерами з’явиться можливість для повноцінного симбіозу людини і машини.

«Якщо ви чекаєте якогось серйозного прогресу [в технологіях штучного інтелекту], людина рано чи пізно почне сильно відставати», – сказав він на конференції в червні минулого року.

Свій підхід він називає «прямим кортикальным інтерфейсом», який по своїй суті являє своєрідний «прошарок» штучного інтелекту всередині мозку, що дозволяє людям придбати надздібності.

Ще минулого літа він згадував про нейронний інтерфейс у Twitter.

@BelovedRevol Making progress. Maybe something to announce in a few months. Have played all prior Deus Ex. Not this one yet.

— Elon Musk (@elonmusk) 28 серпня 2016 р.

А в нещодавньому інтерв’ю Y Combinator, Маск пояснив, що виходом для вирішення протиріч між людством і машинами буде «колективний спосіб життя, де ми є частиною ШІ». Такий сценарій міг би виключити можливість створення «злого диктату ШІ». На його думку, технологія може працювати на зразок взаємодії лімбічної системи і кори головного мозку людини.

«Я думаю, що якщо ви зможете ефективно зливатись зі штучним інтелектом, наприклад, покращуючи нервовий зв’язок між корою і вашим цифровим відображенням себе, яке вже існує, але має проблему з пропускною здатністю, то тоді ви дійсно станете симбіотиком людини і ШІ», – зазначив Маск.

У ближчій перспективі, «нейронний мереживо» можна буде використовувати для лікування складних захворювань мозку або усунення їх наслідків. Сам Маск всерйоз не побоюється того, що людство програє боротьбу зі Штучним інтелектом, але вже зараз хоче допомогти людям не відстати від нього.

У листопаді Ілон Маск передбачив, стрімке впровадження роботів у виробничі процеси незабаром призведе до значного скорочення робочих місць і використання базового основного доходу (БОД) для людей. Мільярдер пояснив, що наші варіанти вибору трудової зайнятості можуть бути обмежені в майбутньому, так як автоматизація стає нормою, але це навіть на краще, оскільки надасть людям більше можливостей для творчості і насолоди життям.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: