Розкішний електрокросовер BMW побореться з Tesla Model X і Jaguar I-Pace
17 Травня , 2017
Офтальмологічний робот-хірург пройшов клінічні випробування
17 Травня , 2017

NASA вирішило відмовитись від МКС і зосередитись на Марсі

Керівництво американського аерокосмічного агентства NASA заявило про необхідність скорочення фінансування Міжнародної космічної станції до 2024 року і спрямовування ці кошти на розробку програм по підготовці людини на Марс.

«МКС для NASA – дуже серйозне питання. Ми збираємось продовжити фінансування її роботи до 2024 року, після чого почнемо перенаправляти ці кошти на підготовку пілотованого польоту на Марс», — прокоментувала головний науковий співробітник агентства Елен Стофен.

Припинення фінансування станції з боку США може означати її кінець, тому сценарії її списання опрацьовуються вже зараз. Так, відповідно до одного з варіантів, МКС можна буде поховати на так званому кладовищі космічних кораблів – в віддалених водах Тихого океану. Тут на дні спочиває чимало затоплених відпрацьованих космічних апаратів, ступенів ракет і інших уламків, у тому числі ті, що колись належали російської станції «Мир» і не згорілих в атмосфері.

«МКС величезна. Розміром з футбольне поле, тому найбільш вірогідним сценарієм буде її занурення у води Тихого океану», — говорить Стофен.

Є і ще один варіант. Після припинення державного фінансування МКС можна буде віддати (продати) якійсь приватній компанії (або відразу декільком компаніям), яка буде використовувати її для комерційних польотів.

Крім того, слід пам’ятати, що МКС належить кільком країнам, які її створювали, тому можливий варіант, коли від використання можуть відмовитись тільки США і станція продовжить самостійну роботу без модулів американського аерокосмічного агентства.

Міжнародна космічна станція почала експлуатуватись з 20 листопада 1998 року. Вона являє собою багатоцільовий дослідний космічний комплекс. У проекті МКС беруть участь 14 країн: Росія, США, Франція, Іспанія, Італія, Бельгія, Німеччина, Данія, Швейцарія, Швеція, Нідерланди, Норвегія, Японія і Канада.

LEU
LEU
Головний редактор сайту uaengineer.com.ua

Залишити відповідь

Увійти за допомогою: